iphone mister
Celulare Lajmet e fundit

iPhone Mister, flitet per nje tjeter celular te Apple se shpejti.

Apple aktualisht ka ne shitje tre iPhone te ri deri ne daljen e dispozitiveve te vitit 2018. Por lajmi i fundit qe vjen nga prodhuesit e iPhone, flet per 3 celulare te tjetere qe jane ne prodhim e siper. Dy nga keto celulare do te kene ekran OLED si ai i iPhone X, ndersa celulari i trete, i mbiquajtur iPhone Mister, do kete ekran LCD dhe disa karakteristika interesante.

iPhone Mister, nese mund ta quajme keshtu, thuhet se do te kete nje ekran LCD prej 6.1”. Pra me i madhi  i te gjitha koherave per kompanine Apple. Ai do te jete celulari i pare i hedhur ne treg nga “molla” ne vitin 2018. Fasha e çmimeve nga fabrika duhet te jete nga 700 $ deri ne 800 $.

Mendohet se Apple po punon me nje kompani nga Taiwan per ekranin, i cili do te jete totalisht pa korniza. Behet fjale per kompanine JDI dhe ekranin e prezantuar nga kjo e fundit pak muaj me pare. Me poshte mund te shihet projekti i JDI per nje smarpthone me ekranin e tyre. Mbase ky i afrohet shume dhe celularit te ri, por mbetur mister, nga Apple.

iphone mister

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.