iphone7 i kuq-ngjyroset-ngjyra-kuqe-spektakel
Celulare Lajmet e fundit

iPhone 8 RED 😍😍 Ju pelqen versioni special i Apple?

iPhone 8 RED: edhe iPhone 8 dhe vëllai i tij më i madh do të jenë në dispozicion në versionin RED, me trup tërësisht të kuq. Ata do të jenë në dispozicion në Shqipëri gjatë muajit Maj.

 Skeda teknike e iPhone 8 Plus

Duke konfirmuar thashethemet e ditëve të fundit, Apple konfirmoi zyrtarisht nisjen e versionit iPhone 8 RED dhe iPhone 8 Plus RED. Pajisjet e reja do të ofrohen në të gjithë botën dhe, sipas traditës, ato ndryshojnë nga botimet “e rregullta” për fundin e kuq të ndritshëm të vlerësuar nga entuziastët.

iPhone 8 RED-foto

PRODUCT (RED) është një organizatë jofitimprurëse që jep përdorimin e markës tek kompanitë partnere dhe i shpërndan derivatet e Fondit Global për luftën kundër AIDS, tuberkulozit dhe malaries.

Përveç të qenit i bukur estetikisht, Apple PRODUCT (RED) mbështet një arsye të mirë dhe duhet të konsiderohet vetëm për këtë.  

Në kushtet e komponentëve nuk ka dallime të konsiderueshme midis këtyre iPhone 8 RED dhe versionit Plus me versionet origjinale. Konfirmohet mungesa – së paku për tani – e një versioni RED të iPhone X.

iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus janë në dispozicion në variantin RED me 64GB dhe 256GB hapësirë ​​për një çmim duke filluar nga 839 euro, ashtu si versioni normal.

Porositë hapen sot më 10 prill dhe dërgesat e para do të fillojnë më 13 prill në vende të tilla si Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Japonia, Mbretëria e Bashkuar dhe Franca. Në Shqipëri do të duhet të presim pak më shumë: disponueshmëria pritet nga Maji.

iPhone 8 RED-foto1

[iPhone 7 RED]

Per te festuar 10 vjetorin e bashkepunimit me RED, Apple ka vendosur te nxjerri ne shitje nje version te kuq te iPhone 7 e 7 Plus. Versioni i ri iPhone 7 i kuq (PRODUCT) RED Edition special do dalin ne shitje te premten me date 24 Mars per modelin 128GB dhe 256GB duke filluar nga €909 te Apple.com.

iPhone 7 i kuq – RED

RED ndihmon njerezit e Afrikes Subsahariane te mbrohen dhe te parandalojne semundjet si HIV dhe AIDS. Nga krijimi i saj RED ka grumbulluar 465 milione dollare dhe nje pjese e madhe e tyre eshte dhene nga Apple.

A ju pelqen ky version i ri i iPhone 7?

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.