iphone 8 ja karakteristikat
Lajmet e fundit

iPhone 8 ja karakteristikat e para zyrtare!…WOW…| ose.al

Mezi presin daten e shenuar: 12 shtator😵 Ka filluar tashme numerimi mbrapsh👇 Apple ka qene mjaft e kujdesshme per te ruajtur rrjedhjet e informacioneve mbi karakteristikat e iPhone 8.

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1504980952″ endtime=”2017-09-12 10:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Ne rrjet ka shume pak info, dhe hackerat me te fuqishem kane mundur te bejne shume pak mbi zbulimin e parametrave te iPhone 8.

Megjithate ka disa minuta qe po qarkullojne disa informacione te sigurta mbi kete dispozitiv. Jane te sigurta sepse rrjedhin nga nje programues i iOS 11, i cili pa dashur ka ndihmuar profesionistet e teknologjise ne zbulumin e ketyre karakteristikave.

Ne videon e tij shihet nje veçori e iOS 11 qe ka te beje me kapacitetin e iPhone 8 per tu zhbllokuar me njohjen e fytyres. Ky opsion quhet APPLE ID. dhe do te perdoret dhe per pagesat nepermjet iPhone. Shihni ne videon e meposhtme se si nje “fytyre” e thjeshte ndryshon dimension 😵

Por akoma me surprizuese eshte risia e Apple ne boten e emoji! Ato nuk do te jene me dy dimensionale. Per here te pare ne boten e smartphone do te prezantohet mundesia e emoji tre dimensionale. Ato do te perdoren ne app iMassage dhe do te quhen ANIMOJI. Me poshte nje shembull tipik nga iOS 11. Mezi presim te dime a do t’ju pelqejne apo jo..

Karakteristikat e tjera te iPhone 8 (ose iPhone X) jane gjithashtu fantastike! Po rendisim me poshte te gjitha ato qe kemi zbuluar gjate dites se sotme, dhe qe do te jene me siguri prezent ne smartphonin e Silicon Valley:

  • Portret Lighting: mundesia e krijimit te foto portreteve me ambjent natyral automatikisht.
  • Video Recorder prej 1080 p
  • Slow Motion 240 fps, per video fantastike ne nivelin e Sony XZ Premium
  • Video 4K 24 fps dhe 4K 60 fps
  • True Tone: opsion qe do te mundesoje rregullimin e ngjyres se bardhe ne ekran ne baze te ambjetit ku ndodhemi. Mundeson dhe ngjyra thuajse totalisht natyrale

…ndjekin perditesime.

copyright ©ose.al

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

3 thoughts on “iPhone 8 ja karakteristikat e para zyrtare!…WOW…| ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.