iphone 2018 skeda teknike detaje cmimi
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO LIVE YOUTUBE] iPhone 2018

Video Live Youtube iPhone 2018

Sot do prezantohen modelet e reja të iPhone 2018 dhe më poshtë ju tregojmë informacionet më të fundit që njihen deri më tani. Video Live nga website apple.com

iPhone 2018 skeda teknike

Zbulimi i iPhone 2018 të ri do të mbahet këtë të mërkurë, por ende ka shumë paqartësi në lidhje me emërtimin e modeleve të reja. Një foto e raportuar gjatë një prezantimi të brendshëm nga një ofrues kinez sugjeron që Apple do të zbulojë iPhone Xs, iPhone Xs Plus dhe iPhone Xc ose Xr.

Seria e iPhone 2018

Sipas China Mobile, iPhone Xs Plus është modeli më i madh i këtij brezi me një ekran OLED prej 6.5 inç, ndërsa ky model është referuar më parë këtë muaj si iPhone Xs Max.

iPhone Xc duhet të jetë alternativa e përballueshme me një ekran LCD prej 6,1 inç dhe një dizajn që është i ngjashëm me iPhone X aktual. Përdorimi i shkronjës “C” në emër është ndoshta një referencë për iPhone 5c, i cili është lëshuar në vitin 2013. 

iPhone 2018-foto-iPhone-Xc-Xs-and-Xs-Plus

Fotoja e prezantimit gjithashtu tregon çmimet e ndryshme: iPhone Xs ka një çmim prej 7388 juan (1075 $), iPhone Xs Plus kushton 8388 juanë (1220 $) dhe iPhone Xs do të jetë 5888 juan (855 $) duhet të kushtojë në Kinë. Këto çmime kthehen në Euro përsa i përket tregut Shqiptar për shkak të taksave. Modeli i nivelit të hyrjes është pajisur përsëri me 64GB hapësirë ruajtëse dhe ndoshta do të ofrohet edhe një variant me 256GB hapësirë ruajtjeje.

iPhone 2018-foto-iPhone-Xc-Xs-and-Xs-Plus-cmimi

[artikull i shkruar më 7 Shtator]

Apple do mbaj të mërkurën në 12 shtator ngjarjen e saj të “Mblidhni Roundin” dhe, duke pasur parasysh kohën e vitit, kjo do të thotë një gjë – iPhone 2018 të rinj po vijnë (siç është me shumë mundësi edhe një iPad Pro i ri 2018). Këtu kemi gjithçka që dimë për iPhonet e rinj deri më tani, përfshirë datën e lëshimit të saj, specifikimet dhe çmimin.

Kliko këtu: Të rejat e fundit mbi iPhone SE2

Ka shumë spekulime rreth telefonave të rinj të Apple, e jo më pak ajo që firma me bazë në Cupertino do të zgjedhë tek smartfonët 2018.

Konsensusi është se dy modele OLED premium do të bashkohen me një iPhone LCD më të lirë.

Këto mund të quhen ndryshe iPhone 9, iPhone 11, iPhone X Plus, iPhone SE 2 ose – siç do të diskutojmë këtu – iPhone XS.

iPhone 2018 – iPhone XS – Skeda teknike – Ja çfarë presim

Bazuar në zhurmën e thashethemeve të iPhone XS, ne mendojmë se kemi një ide të përafërt se çfarë duhet të presim nga celularët e rinj të Apple. Ja një vështrim i shpejtë në disa nga thashethemet më të fundit, megjithëse vëreni se si asgjë nuk është konfirmuar, këto janë ende vetëm spekulime. 

  • Prezantimi të mërkurën më 12 shtator
  • Modele 5.8 inç dhe 6.5 inç
  • Ekrani OLED (si modeli i iPhone X)
  • Proçesor Apple A12 7nm SoC
  • Kamerat e pasme protruding (dual)
  • Dual SIM (vetëm në Kinë)
  • Opsioni me ngjyrë ari

Dalja në treg të iPhone 2018

Megjithatë, duke u bazuar në historinë e kompanisë për fillimin e shitjeve dhe datat e lëshimit, ne supozojmë se shitja e iPhone XS ka të ngjarë të hapet afërsisht një javë pas zbulimit, pra rreth datës 21 shtator. Pas kësaj, ndoshta do të jetë një hendek tjetër shtatë ditësh për ta pasur në duar produktin (trasporti). Kështu që mendojmë se më 28 Shtator kush dëshiron do të ketë iPhone XS. 

Foto iPhone 2018 Xs

IPHONE-XS-foto-render

 

Çmimet e mundshmë për tregun shqiptar të iPhone 2018

Analisti i respektuar Ming-Chi Kuo që nga dalja e letrave me vlerë KGI në prill sugjeroi që Apple do të ofrojë një strategji “më agresive” të çmimeve këtë vit.

Ai beson se Apple është i shqetësuar për “ndikimin negativ të një çmimi më të lartë”, por gjithashtu se ka një strukturë të përmirësuar të kostos në sajë të përmirësimeve. Ai sugjeron çmimet e mëposhtme:

  • iPhone LCD – 799€ (ky model mund të quhet iPhone Xc, duke ndjekur linjën e iPhone 5c)
  • iPhone Xs – 909€
  • iPhone Xs Max – 1149€

Video të prototipeve të ndryshme se si mund të jetë iPhone 2018

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.