surface vs ipad
Lajmet e fundit Tablet

[ZYRTARE] iPad-ët perthyen – Ja çfarë thotë Apple 😡😡

Disa ditë më parë, disa konsumatorë të Apple filluan të raportonin një anomali në iPad Pro të ri: një lakim të lehtë (nganjëherë pothuajse i padukshëm, në të tjerët i dukshëm) në shasinë e aluminit. Ka nga ata që pretendojnë se e kanë vënë re që prej hapjes së paketës, të tjerë që thonë se u formuan “pak nga pak” gjatë gjithë ditës, pavarësisht nga mungesa e aksidenteve.

Sot erdhi konfirmimi nga Apple, i botuar në faqet e The Verge: sipas kompanisë amerikane, disa iPad Pro 2018 kanë këtë lakim të lehtë të shasisë që është një “efekt anësor” i trupit të procesit të ftohjes. Apple i ka shpjeguar revistës amerikane se nuk duhet të përkeqësohet me kalimin e kohës ose në ndonjë mënyrë të ndikojë në performancën teknike të pajisjes.

eventi apple-Ipad-ar

Apple iPad: mbajeni iPad-in të deformuar

Megjithëse e njohu problemin, Apple vendosi të mos e konsiderojë atë një “defekt”: për më tepër, shpjegimi i ofruar nuk flet për përkeqësimin e mundshëm me kalimin e kohës (siç pretendojnë disa përdorues).

Apple e njeh fenomenin, por nuk e konsideron atë një gabim të vërtetë. Me pak fjalë: mbajeni iPad-in të deformuar!

Sipas revistës amerikane, defekti do të ishte më i theksuar në versionin Cellular dhe do të kishte të bënte me pozicionimin e antenës për lidhjen LTE. Por kjo nuk është plotësisht e vërtetë pasi disa përdorues të edicionit Wi-Fi ankohen për të njëjtën dukuri.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.