perditesimi ios 13 update nje
Lajmet e fundit

iOS 13 ne Shqiperi – Lista e plote e celulareve

Thashethemet rreth pajisjeve iOS 13 dhe karakteristikat e ardhshme janë bërë më intensive. Dhe nëse raporti i fundit nga iPhonesoft.fr është diçka për të besuar, shumë pajisje të vjetra iOS ka të ngjarë të ngelin pas. Por cila eshte lista e plote e celulareve me iOS 13 ne Shqiperi?

Ndryshe nga iOS 12 që synoj të mbulojë sa më shumë iDevices të vjetër të jetë e mundur, iOS 13 thuhet të përfshijë vetëm iPhone dhe iPad që nuk janë më shumë se 3-4 vjeç.

Ky ndryshim në strategji mund të krijojë shumë zhurma, duke zhgënjyer shumë përdorues të iPhone që kanë qenë besnik në premtimin e besueshëm të Apple për përditësimet 5-vjeçare të iOS.

 

Gjithsesi, le të shikojmë pajisjet që do të punojnë me versionin e ardhshëm të iOS-it!

Lista e iOS 13 ne Shqiperi – iPhone, iPad, Modelet iPod

iOS 13 i pajtueshëm me këto modele iPhone

 • iPhone Xs
 • iPhone Xs Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus

iOS 13 JO i pajtueshëm me këto modele iPhone

 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 5s

Përjashtimi i iPhone 5s është i kuptueshëm, por heqja e iPhones 2014 dhe SE do të krijojë shumë zhgënjim për përdoruesit.

 

iOS 13 i pajtueshëm me këto modele iPad

 • iPad Mini 3
 • iPad Air 2
 • iPad Mini 4
 • iPad Pro 12.9″ gjenerata e parë dhe e dytë
 • iPad Pro 11 “
 • iPad Pro 9.7 “
 • iPad 5
 • iPad Pro 10.5 “
 • Brezin e 6-të të iPad

iOS 13 JO i pajtueshëm me këto modele iPad/iPod

 • iPad mini 2
 • iPad Air
 • Gjenerata 6 e iPod Touch

© ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.