instagram-bestnine
Lajmet e fundit

[INSTAGRAM] Si të krijojmë kolazhin më të bukur të 2017

Si të krijoni Instagram #BestNine2017?

2017 është duke përfunduar dhe, ashtu si vitin e kaluar, këtë herë në sajë të shërbimit #2017BestNine. Ne do të jemi në gjendje të krijojmë një kolazh me 9 fotot më të mira të vitit që kemi publikuar gjatë 12 muajve të fundit në Instagram.

Shërbimi që na lejon të bëjmë kolazh me 9 fotografitë më të mira të publikuara në Instagram në vitin 2017 është i njëjtë me vitin e kaluar. Ai thjesht ka ndryshuar emrin e saj: përpara quhej 2016BestNine, tani u bë 2017BestNine.

Nëse dëshironi të krijoni kolazh me 9 fotot e Instagram që kanë marrë më shumë pëlqime në vitin 2017, ja si të veproni.

Instagram: Si të krijoni kolazh me 9 fotot më të mira të vitit 2017

Në sajë të #2017BestNine ne do të jemi në gjendje të krijojmë një kolazh, një koleksion, me 9 fotot që kemi publikuar në Instagram më 2017 dhe që morëm më shumë mirënjohje.

E gjitha ndodh në mënyrë krejtësisht automatike: vetëm duhet të jepni shërbimit #2017BestNine emrin e llogarisë tuaj Instagram. Ai në total autonomie do të bëjë të gjithë pjesën tjetër dhe do të prodhojë një imazh të vetëm duke përfshirë 9 foto të tjera. Fotografia mund të publikohet menjëherë në Instagram për t’i dhënë fund vitit me një lulëzim.

#2017BestNine për Instagram është shumë i thjeshtë por do të funksionojë vetëm nëse keni një llogari publike.

Instagram: 2017bestnine.com

Duhet të hyni në faqen 2017bestnine.com (mund të lidheni në faqen nga iPhone, Android ose PC, duke përdorur çdo shfletues, si Chrome, Firefox ose Safari) dhe të shkruani emrin e llogarisë në fushën ID Instagram. Më pas shtypni butonin Get dhe në pak momente ju do të merrni foto #2017BestNine. Mund ta ndani në rrjetet sociale ose nëpërmjet aplikacioneve të mesazheve.

Mjeti do të analizojë në pak instante të gjitha imazhet e ngarkuara në profilin tuaj gjatë vitit që po i vjen fundi. Ai automatikisht do të zgjedhë nëntë fotot që kanë marrë më shumë like. Pasi kjo të bëhet, do t’i bashkojë ato dhe do të prodhojë një imazh të vetëm që i mbledh të gjithë brenda tij.

Ndryshe nga Facebook, i cili ofron një shërbim zyrtar, shërbimi 2017BestNine i Instagram është kryer nga një kompani e jashtme. Përkundër kësaj shërbimi konsiderohet i besueshëm.

Instagram-shtepia_e_teknologjise_full

Në kontrast me shërbimin në dispozicion për Facebook, në këtë rast nuk mund të bëjmë ndryshime në kolazhin e krijuar: 9 fotot që janë “nxjerrë” nuk mund të priten, zëvendësohen ose modifikohen në asnjë mënyrë. Pra, nëse fotot tuaja tregojnë ish-të dashurën, ish-të dashurin, ish-mikun … nuk do të jeni në gjendje ta hiqni atë.

Megjithatë mendojmë se ky mjet është i jashtëzakonshëm..

Kush janë fotot tuaja me më shumë like?

Gjëja interesante është që ju gjithashtu mund ta përdorni shërbimin me llogaritë e miqve, të afërmve, të njohurve apo edhe të huajve. Vetëm shkruani emrin e përdoruesit në faqen e internetit #2017BestNine për të krijuar kolazh. Vetëm për të dhënë një shembull, mund të merrni emrin e Instagramit të Taylor Swift dhe të merrni atë #2017BestNine.

Pasi të keni foton, ju mund ta ndani atë në Facebook, Twitter ose kudo që dëshironi. Gjithashtu mund ta shkarkoni foton dhe ta ruani në kompjuterin tuaj ose smartphone.

Përfundime

Siç e keni vënë re ky shërbim për të pasur kolazh me fotot më të mira të vitit 2017 që keni ngarkuar në Instagram është i lehtë, i shpejtë dhe i menjëhershëm. Në pak momente ju do të keni foton tuaj. Ajo përmban 9 foto të tjera, të gatshëm për t’u ndarë në Instagram ose në ndonjë platformë tjetër.

Çfarë mendoni për #2017BestNine? A do ta përdorni atë? Na tregoni në komentet në fund të artikullit.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.