ifa 2017
Lajmet e fundit

IFA 2017, smartphonet qe do prezantojne kompanite e famshme • ose.al

IFA 2017 eshte evenimenti ku do te prezantohen smartphonet e ri te kompanive me te fuqishme ne treg. Do te kete te reja dhe surpriza mjaft interesante. Kemi permbledhur per ju me poshte nje sere lajmesh qe kane te bejne me dispozitivet dhe idete e kompanive kryesore. Normalisht pritet me ankth prezantimi i Galaxy Note 8, phablet me i mire ne bote:

 

LG

LG-v30-berlin

Siç ju kemi informuar me pare, LG ka te reja te medha per eventin IFA 2017. Te gjitha te dhenat flasin per prezantimin e nje smartphoni te ri Android te quajtur LG V30. Per ata qe akoma nuk e dine, telefonat LG V20 dhe LG V10 te prodhuar respektivisht ne 2016 dhe 2015 paten shume sukses ne shitje. Ishin nder telefonat me te mire per raportin çmim / kualitet te viteve perkates💪e.

Per me teper flitet se LG mund te prezantoje dhe tre celularet e tjere te fashes se mesme. Behet fjale per LG Q6, Q6+ dhe Q6a.

Mbetet per tu pare se cilat do te jene te rejat e celulareve te rinj LG. Mendojme se seria V30 do t’ju surprizioje ! 😲

 

Samsung

 

Samsung-Galaxy-Note-8 kur delKompania koreane mendohet se do te sjelle surprizen e vertete te IFA 2017. Behet fjale per Samsung Galaxy Note 8, i shumeprituri phablet me i mire ne bote. Duhet thene se deri me sot nuk ka ndonje deklarate zyrtare nga Samsung mbi diten e sakte te prezantimit te ketij celulari.

Thashethemet e fundit qe rrjedhin nga produksioni i kompanise thone se Samsung do te prezantoje dhe nje sere celularesh te tjere te fashes se mesme me karakteristika mjaft interesante. Ka shume mundesi te behet fjale per serine Galaxy C. Nuk dime akoma shume per keto celulare por Samsung eshte aq potente sa te suprizoje dhe vete kundershtaret. 💪

 

Sony

 

xperia-headerEdhe kompania japoneze pritet te hedhe nje treg nje surprize te kendshme. Behet fjale per nje celular te ri te serise Xperia te tipit Top Class pasues i te famshmit XZ Premium. Ky i fundit eshte shpallur nje nder tre smartphonet me te mire te vitit 2017, per te mos thene me i miri.

Kesaj rradhe Sony kerkon te surprizoje perdoruesit dhe klientet me serine Xperia XZ1. Ky celular do te prezantohet se bashku me “vellain e tij” me te vogel, Sony Xperia XZ Compact. Nuk ka informacione te sakta per karakteristikat teknike por se fundmi duhet thene qe Sony ka arritur nivele shume te larta.

Dhe e fundit: thuhet se Sony po pergatit nje celular totalisht “pa korniza“. Pra vetem ekran ne pjesen e perparme. Do te jete kjo surpriza ? 😍

 

Lenovo / Motorola

 

lenovo-headerKompania amerikane ka deklaruar qe ne 31 gusht do te prezantoje nje sere celularesh mjaft interesant. Nuk ka dhene thuajse asnje detaj mbi pamje apo karakteristika teknike. Te rejat e fundit kane te bejne sidomos me marken e re Yoga, dhe me teknologjine e realitetit virtual Google Daydream VR. 

Per sa i perket celulareve mendohet se ato mund te jene Moto Z2, Moto Z2 Force, Moto G5S dhe Moto G5S Plus. Siç kuptohet numri i telefoneve te rinj Motorola eshte gjithnje ne ritje. Mbase ideja e krijimit te pajisjeve “modulare” nuk eshte dhe aq e keqe… 🤔

 

HTC

 

…nuk kemi shume per te thene per HTC dhe cilat jane planet e saj ne eventin IFA 2017. Lajmet e fundit jane se do prezantohet nje celular me çmim te lire dhe me teknologjine Edge Sense 😵😵😵😵 le te lutemi te gjithe qe zerat te jene te vertete 😍😁😁😁

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=O5bTGv0EiYc” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

Lajmi me negativ qe zhgenjen te gjithe perdoruesit e Apple: iPhone 8 nuk do te prezantohet as ne shtator 😫😫😫😫😫😫

 

.copyright © ose.al

 

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.