huawei y6 pro 2019 foto prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Huawei Y6 Pro 2019, skeda teknike, foto dhe çmimi

Huawei Y6 Pro 2019 është smartphone i ri i kompanisë kineze të shpallur në ditët e fundit në Sri Lanka. Pajisja, pjesë e kategorisë së pajisjeve hyrëse, kompleton vargun e rinovuar të serise Huawei Y që përbëhet nga Huawei Y9 (2019) dhe Huawei Y7 Pro (2019).

Produkti i ri është i pajisur me një ekran 6,09 “me rezolucion HD + dhe notch në formen e pikës së ujit. Specifikimet e mbetura përfshijnë 3GB RAM, 32GB hapësirë ​​të brendshme dhe 3000 mAh bateri.

Seksioni multimedial është i përbërë nga një sensor i vetëm 13MP i pasmë dhe një front i vetëm 8MP i përdorur për Face Unlock. Së fundi, sistemi operativ është Android Pie 9.0 me customization software EMUI 9.0.

huawei y6 pro 2019 foto

Skeda teknike e Huawei Y6 Pro 2019

  • Ekran 6.09 “me rezolucion HD + (1520×720 piksele)
  • 3GB memorie RAM
  • 32GB memorie të brendshme të zgjerueshme nëpërmjet Micro SD
  • Kamera e pasme 13MP me f / 1.8 aperture fokale
  • Kamera e përparme 8MP
  • 3000 mAh bateri
  • Sistemi i çlirimit me Face Unlock
  • Sistemi operativ Android Pie 9.0 me përshtatjen e softuerit EMUI 9.0
  • Ngjyrat: Amber Brown dhe Midnight Black

Asnjë informacion, për momentin, në lidhje me çmimet e shitjeve zyrtare të zgjedhur nga Huawei. Mendohet gjithsesi se celulari do dali ne treg nga filli i muajit Maj duke filluar nga nje shifer prej 150€

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.