Huawei vs Xiaomi (1)
Celulare Lajmet e fundit

Huawei vs Xiaomi! Tani fillon lufta e vërtetë…

Huawei vs Xiaomi :  Xiaomi ishte një anije që po mbytej në vitin 2015. Megjithatë, kompania e rimëkëmbur sistematikisht me produkte të reja dhe të vlefshme pati rritje më të madhe në tremujorin e fundit. Lei Jun dhe shokët e tij po synojnë përsëri të marrin kreun. Sipas DigiTimes, instituti i industrisë së elektronikës në Taiwan, Xiaomi ka gjasa të kapërcejë OPPO në tremujorin e parë të këtij viti. Xiaomi do të bëhet krijuesi i dytë më i madh i Kinës për smartphone, i dyti vetëm pas Huawei.

Huawei vs Xiaomi

Digitimes Research parashikon që Huawei do të mbetet prodhuesi i smartfonëve të Kinës nr. 1 në tremujorin e parë të këtij viti, me Xiaomi që ka gjasa të zëvendësojë OPPO si nr. 2 sidomos me shitjet e saj të fuqishme në Rusi, Evropën Lindore dhe tregje të tjera.

Digitimes gjithashtu tha se Vivo dhe Lenovo do të renditen respektivisht në vendin e katërt dhe të pestë. Por Digitimes thekson se objektivi i vërtetë i Xiaomi është ai që të bëhet prodhuesi i parë kinez në Botë.

Tani ekziston një kërkesë e fortë për pjesët e smartfonëve – një tregues se do të ketë një konkurrencë të madhe këtë vit. Raportet tregojnë që disa prodhues tashmë kanë urdhra afatshkurtër, sidomos për panelet e ekranit. Industria në përgjithësi beson se furnizuesi i modulit të lenteve do të marrë më shumë urdhra. Produktet e tij aktualisht janë burim për celularët Huawei, OPPO, Vivo, Xiaomi dhe të tjerë. 

Çfarë mendoni mbi Xiaomi? Kush nga këto marka ju pëlqen më shumë?

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.