dy foto huawei mate 10
Celulare Lajmet e fundit

Huawei 💣💣 thyen çdo rekord gjatĂ« kĂ«tij viti spektakolar

Një udhëtim spektakolar ai i Huawei. Kompania ka lëshuar dje numrat që përmbledhin periudhën nga janari deri në korrik 2018, dhe tregon një kompani në rritje në çdo aspekt. Konsolidohet dhe përmisohet pozita e tretë pas Samsung dhe Apple në ndërtuesit e rangut celular në botë. huawei mate 10 nuk Sipas dërgesave të smartfonëve, ajo ka tejkaluar 100 milionë njësi, me 19% më shumë se një vit më parë. Sipas CEO Yu Chengdong kjo ecuri ka sjellë një fitim operativ në kompaninë kineze me +30% gjatë të njëjtës periudhë të vitit 2017.

Lexo edhe: Huawei Mate 10, prezantimi i celularit të vitit 2017

Numra të rëndësishëm këto që do provojnë të heqin Samsung nga të qenit prodhuesi kryesor në botë.

Dhe Huawei duket se ka pëlhurën për ta bërë atë, përveç një gamë produktesh të strukturuar mirë.

Në vitet e para kompania, ka vendosur veten si një alternativë e besueshme për prodhuesit më të famshëm në kategorinë mesatare e të ulët të tregut, duke përgatitur terrenin për nisjen e ofensivës në brezin premium me serinë P dhe atë Mate. Si e gjykoni punën e Huawei-t? Do jeni gati per P20? Na tregoni me komentet tuaja!

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

12 thoughts on “Huawei 💣💣 thyen çdo rekord gjatĂ« kĂ«tij viti spektakolar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.