huawei tallet me apple1
Celulare Lajmet e fundit

[FOTO] Huawei tallet keq me Apple 😂😂🤣🤣

Huawei tallet tashmë dhe me Apple dhe produktet e reja të Cupertinos. Në Singapor, përdoruesit të cilët ishin në derën e Apple Store për të marrë iPhone XS dhe XS Max sot, kanë marrë një bankë energjie (powerbank) nga gjigandi kinez.

Njerëzit me këmisha Huawei filluan t’i jepnin powerbank falas qindra njerëzve që pritnin në linjë për të kapur iPhone-të e njoftuara rishtazi.

Jo vetëm kaq, ka një mesazh në kutinë që thotë:

“Ja një bankë energjie. Do t’ju duhet.

Mirësjellje e Huawei. ” 😂😂🤣🤣

Bankat e energjisë që kompania kineze po shpërndajnë falas janë modelet e Huawei 10,000mAh SuperCharge, të cilat kanë çmim prej rreth 80 dollarë në Singapor për njësi (7.000L).

huawei tallet me apple

Vlen të përmendet se iPhone XS Max ka bateri më të madhe të vendosur ndonjëherë në një iPhone, por interesant iPhone XR do të ketë më shumë autonomi sipas Apple, duke mposhtur iPhone 8 Plus kampionin e baterisë të vitit të kaluar, duke shtuar një orë shtesë.

Këtu janë madhësitë e kapacitetit të baterisë në tre iPhone të reja:

iPhone XS Max: 3174 mAh

iPhone XS: 2658 mAh

iPhone XR: 2942 mAh

Video – Huawei tallet keq me Samsung

😂😂😂 Huawei tallet keq me Samsung: Ekipi i Huawei ka lëshuar tri video promocionale të shkëlqyera për serinë Huawei Mate 10 në YouTube, me të cilën krahasohet me smartphonet e konkurrencës, që konsiderohet më pak i arritur.

Në veçanti, prodhuesi kinez tallet me Samsung Galaxy S8, rivali më i frikshëm për smartphone i serisë Huawei Mate 10 seri.

 

Në videon e parë, gjejmë Huawei Mate 10 Pro, i cili nxjerr në pah potencialin e madh të baterisë së tij, i cili mund të përdoret deri natën pa nevojën e karikimit ose powerbank gjatë ditës. Në dy videot e tjera, pajisjet e Huawei Mate 10 seri krahasohen me telefonat e tjerë, të cilët janë në gjendje të ofrojnë rrjedhshmëri më të madhe dhe një kamerë më të mirë falë procesorit Kirin 970 dhe lenteve Leica:

 

A do të arrijë përgjigja e Samsung së shpejti? Presim dhe do shohim.

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

5 thoughts on “[FOTO] Huawei tallet keq me Apple 😂😂🤣🤣

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.