huawei publikon
Celulare Lajmet e fundit

Huawei publikon video: bateria karikohet 48% ne 5 minuta!!

Seksioni i zhvillimit dhe inovacionit Huawei Watt Lab po kryen kerkime dhe prova mbi nje teknologjine e rikarikimit te baterise. Pas lajmit qe erdhi disa muaj me pare, Huawei publikon nje video mjaft interesante.

Ne kete video shihet se si bateria e krijuar nga Huawei eshte shume me e sofistikuar se baterite e tjera. Mund te thuhet se ajo eshte e ndertuar ne disa pjese qe integrohen me njera tjetren, por qe karikohen ne menyre te veçante njera nga tjetra.

Ne video shihet se si bateria nxirret jashte smartphonit dhe karikohet me ane te nje dispozitivi tjeter. Rrekordi eshte afer, 48% ne 5 minuta kohe!

Huawei publikon videon e meposhtme:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.