Huawei Pro P20-foto
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO] Huawei Pro P20 prezantohet se shpejti

[Përditësim 14/03/2018]

Ne e dimë se do të ketë shumë pritshmëri mbi Huawei Pro P20 në ngjarjen e nisjes. Celulari është ngacmuar vazhdimisht për të shfaqur konfigurimin e parë triple kamera në një smartphone. Dhe nëse të gjitha këto lente nuk përkthehen në fotografi të mira, atëherë ajo do të duhet të jetë një mashtrim.

Huawei Pro P20-camera

Megjithatë, Huawei ka vendosur dy video që lëjnë të kuptohet se çfarë mund të pritet nga kamerat. Në videot promo, që quhen “Shih më afër”, Huawei është ndoshta duke menduar në një veçori 3x zoom. Kjo mundësi është përkrahur me arsye të mirë. Imazhi i mësipërm i kamerës së pasme tregon 27-80mm ekuivalent i cili qartë do të thotë 3x zoom. Natyrisht, ne jemi duke menduar që lenta e tretë të jetë një lente telefoto krahas sensorëve RGB dhe monokrom. Më e mira aktuale është 2x zoom që vjen në flagships nga Samsung dhe pajisje të tjera.

Videoja tjetër është quajtur “Shih Brighter”, e cila mund t’i referohet selfies portret me cilësi të lartë. Kjo gjithashtu mund të nënkuptojë performancë më të mirë në ndriçim të ulët.

Përshkrimi i videos thotë, “një studio e lehtë në pëllëmbën e dorës … për një portret që rrezaton”.

Kjo është padyshim një referencë për të foto të mëdha selfie.

Huawei Pro P20: Shihni më qartë

Huawei Pro P20: Shihni nga më afër

[Artikull i shkruar më 01/03/2018]

Huawei ka konfirmuar tashme qe do te lançoje celularet P20 dhe P20 Pro ne daten 27 Mars ne Paris.

Pas shume spekulimeve, me ne fund kemi arritur te mbledhim informacion mbi çmimin e celulareve te ri te shumepritur nga Huawei.

Huawei P20 pritet qe te dale ne treg me nje çmim nga fabrika prej 679 €. Ndersa mendoni qe Huawei P20 Pro do te kete nje çmim nga fabrika prej 899 €. Celulari me i lire i treshes do te jete Huawei P20 Lite me çmimin prej 369 €. 

Ajo qe vihet re eshte qe edhe kompania kineze Huawei ngadale po i afrohet nivelit te 1.000 € persa i perket çmimit. Me te vertete nivele teper te larta edhe per celularet me te mire. Pritet qe ky nivel te kapet nga Huawei Mate 11 qe pritet te prezantohet ne fund te muajit Maj.

Foto Huawei P20:

huawei p20

Siç ju kemi informuar dhe ne artikujt e tjere, P20 dhe P20 pro do te vihen ne jete nga proçesori i fuqishem Kirin 970 AI Infused, qe aktualisht montohet tek Mate 10. Ndersa P20 Lite do ti montohet proçesori Kirin 659 qe aktualisht e monton Mate 10 Lite.

Persa i perket sistemit operativ pa dyshim ai do te jete i bazuar ne Android Oreo 8.0. Ndersa i vetmi celular nga treshja qe do te kete sistemin “triple camera”, pra me tre sensore fotografik pritet te jete Huawei P20 Pro.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.