[LAJMI I FUNDIT] Ja të rejat mbi Huawei P30 dhe P30 Pro 😍

0
59
views
huawei p30 pro foto

Ne po i themi lamtumirë vitit 2018, dhe sapo të mbyllen perdet, cikli do të fillojë përsëri. Pra, presim një valë të re të smartphonëve, trende të reja që fillojnë dhe shfaqen në ditët e sotme. Sot, një rrjedhje e re e freskët erdhi nga Olixar, një prodhues mjaft i respektuar i cover, i shpërndarë nga Mobile Fun, një shitës me pakicë të artikujve të tillë, duke zbuluar Huawei P30 dhe P30 Pro. Ato do dalin me disa përmirësime të vogla në dizajnin e përgjithshëm, dhe po, me notch-in si “pika e ujit”.

Ndryshe nga Galaxy A8 ose Galaxy S10, firma kineze nuk do të sjellë asnjë dizajn të ri, siç është një aparat fotografik nën ekran, në linjën e P30. Duket se as projekti Huawei Nova 4 nuk ishte i mjaftueshëm për të ndryshuar mendjen e kompanisë për duetin P30.

Huawei P30 me Quad Camera

Ndërsa specifikimet e përgjithshme mbeten ende një mister, duket se kompania do të futë katër kamera në variantin Huawei P30 Pro. Ne vetëm shpresojmë që kjo marrëveshje e re të performojë më mirë se konfigurimi i Samsung Galaxy A9 Quad Camera. Vlen të përmendet se P30 Pro pritet të vijë me një blic LED më të madh, ndërsa P30 do të mbajë një standard.

Huawei P30 me ekran Amoled

Siç është përmendur më parë, burimet nuk kanë asnjë informacion në lidhje me harduerin e brendshëm ose specifikimet e kamerës për të ndarë. Por duke pasur parasysh se prodhuesit e cover-ave tashmë kanë materiale për të ndërtuar aksesorët e tyre, ne nuk duhet të konsiderojmë se nisja e P30 dhe P30 Pro nuk është shumë larg prej nesh.

Kështu që qëndroni të sintonizuar për më shumë rrjedhje. Stay tuned 🙂

Mos harroni të na ndiqni edhe në:
20