huawei p30 pro foto
Celulare Lajmet e fundit

[LAJMI I FUNDIT] Ja të rejat mbi Huawei P30 dhe P30 Pro 😍

Huawei P30, P30 Pro dhe P30 Lite do të paraqiten në Paris gjatë një ngjarjeje në më pak se një javë (26 Mars 2019), dhe kompania kineze do siguroj një transmetim të drejtpërdrejtë për të ndjekur ngjarjen nga YouTube. Ndërkohë, duket se P30 Pro është protagonist i një video të shkurtër të drejtpërdrejtë dhe P30 e një fotoje reale.

Sa i përket dizajnit, gjejmë gjejmë notch-in në formën e pikës së ujit në qendër, korniza të holla dhe  detaje që kishim parë tashmë në të kaluarën. Në foton më poshtë protagonist duhet të jetë Huawei P30: dizajni do të duket mjaft i ngjashëm me atë të Pro.

Huawei P30 Pro-real-photo

Huawei P30 – Lajmet e fundit 19/02/2019

Celulari i fundit qe Huawei solli në shfaqjen e teknologjisë së Barcelonës është Huawei P10. Markë kineze, edhe pse ishte e pranishme në MWC të vitit të kaluar. Huawei P20 ne fakt u prezantua në një ngjarje të veçantë më vonë atë vit në mars. Tani Huawei duket të ketë vendosur për Evropën për nisjen e Huawei P30. Një ekzekutiv i lartë i kompanisë nxorri nje tweet pak me pare, dhe tani, kompania përsëri e ka konfirmuar atë.

Megjithëse nuk ka njoftime për ftesat zyrtare, shihet në Weibo se seria Huawei P30 është planifikuar të nisë në Paris, Francë më 26 mars.

huawei p30 lite ftesa

Ngjashëm me P20, Huawei P30 pritet të dalë në tre variante – Huawei P30 Lite, P30 dhe Huawei P30 Pro. Ndërkohë që informacionet në lidhje me këto pajisje janë të pakta.

Huawei P30 – skeda teknike

Kjo rrjedhje nuk na tregon ndonjë gjë tjetër, por raportet e mëparshme sugjerojnë se Huawei P30 dhe Huawei P30 Pro do të shfaqin ekranet AMOLED me rezolucione 1080 x 2340, një kamera trefishe në Huawei P30 dhe një kamera me katër lente në P30 Pro . Telefonat janë gjithashtu të sigurtë se do të përdorin sistemin më të fundit të Google, si dhe chipsetin e ri të Huawei, Kirin 980, i cili debutoi në gamën Huawei Mate 20.

Huawei P30 – artikull i shkruar me 18 Dhjetor

Ne po i themi lamtumirë vitit 2018, dhe sapo të mbyllen perdet, cikli do të fillojë përsëri. Pra, presim një valë të re të smartphonëve, trende të reja që fillojnë dhe shfaqen në ditët e sotme. Sot, një rrjedhje e re e freskët erdhi nga Olixar, një prodhues mjaft i respektuar i cover, i shpërndarë nga Mobile Fun, një shitës me pakicë të artikujve të tillë, duke zbuluar Huawei P30 dhe P30 Pro. Ato do dalin me disa përmirësime të vogla në dizajnin e përgjithshëm, dhe po, me notch-in si “pika e ujit”.

Ndryshe nga Galaxy A8 ose Galaxy S10, firma kineze nuk do të sjellë asnjë dizajn të ri, siç është një aparat fotografik nën ekran, në linjën e P30. Duket se as projekti Huawei Nova 4 nuk ishte i mjaftueshëm për të ndryshuar mendjen e kompanisë për duetin P30.

Huawei P30 me Quad Camera

Ndërsa specifikimet e përgjithshme mbeten ende një mister, duket se kompania do të futë katër kamera në variantin Huawei P30 Pro. Ne vetëm shpresojmë që kjo marrëveshje e re të performojë më mirë se konfigurimi i Samsung Galaxy A9 Quad Camera. Vlen të përmendet se P30 Pro pritet të vijë me një blic LED më të madh, ndërsa P30 do të mbajë një standard.

Huawei P30 me ekran Amoled

Siç është përmendur më parë, burimet nuk kanë asnjë informacion në lidhje me harduerin e brendshëm ose specifikimet e kamerës për të ndarë. Por duke pasur parasysh se prodhuesit e cover-ave tashmë kanë materiale për të ndërtuar aksesorët e tyre, ne nuk duhet të konsiderojmë se nisja e P30 dhe P30 Pro nuk është shumë larg prej nesh.

Kështu që qëndroni të sintonizuar për më shumë rrjedhje. Stay tuned 🙂

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.