huawei p20
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Data e prezantimit të Huawei P20

[Përditësim 01/02/2018]

Sipas Android Central, Huawei tashmë ka filluar të thërrasë mediat në një ngjarje që do të mbahet më 27 mars në Paris. Protagonistët do të jenë patjetër celularët e rinj Huawei P20, P20 Plus dhe versioni P20 Lite.

Na ndiqni për më shumë informacione mbi prezantimin e këtyre tre super celularë.

[Artikulli 11 Janar 18]

Fakti qe Huawei tashme eshte nje nder kompanite qe prodhojne celulare me ekrane fantastike eshte tashme i njohur. Huawei P10 Plus dhe Mate 10 kane ekrane me rizolucion QHD dhe nje raport mjaft te mire te ndrçimit dhe konsumimit te energjise. Ky fakt do te percaktoje dhe fatin e Huawei P20.

Celulari i radhes qe pritet me shume vemendje publiku do te jete pikerisht Huawei P20. Mendohet se kompania kineze nuk do te largohet nga rizoluzioni 1080 x 2244 px. 

Risia me e madhe ka te beje me madhesine dhe formen e ekranit. Nje variant dispozitivi i paraqitur nga Huawei, qe quhet “EML-AL00”, do te kete ekran me raport 18:7:9. Ky variant i P20 eshte klasifikuar ne disa “benchmark” te famshem te botes teknologjike.

Ja nje fotografi se si mund te duket ekrani i Huawei P20:

huawei p20

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.