huawei mate 10 nuk
Celulare Lajmet e fundit

Huawei P11 kopjon ekranin nga iPhone X? Ju pëlqen?

Huawei po punon në heshtje për celularin e ardhshëm që do të shpallet në MWC2018, i cili do të zhvillohet më 26 shkurt. Huawei në tremujorin e parë të çdo viti nxjerr një smartphone të linjës P. Modeli i ardhshëm nga kjo familje duhet të jetë Huawei P11. Ky i fundit thuhet se do jete me Kirin 970 SoC me AI. Por ka edhe karakteristika të tjera interesante që thuhet se shfaqen edhe në këtë model.

Kohët e fundit kemi folur për fotografitë më realiste të Huawei P11. Ata tregojnë se ky celular mund të jetë me ekranin e ngjashëm të iPhone X. Huawei po kontrollon me kujdes nese shkel apo jo ndonjë patentë të Apple që lidhet me dizajnin e iPhone X.

Megjithatë, duket se është promovuar si Huawei FullView Display.

huawei P11

Huawei P11: Karakteristikat e mundshme

Huawei P11 do të vazhdojë të përdorë sensorë të kamerës Leica, por këtë herë ata janë bërë më të mëdha. Thuhet se telefoni do të prezantoj një lente 40MP në anën e pasme, ndërsa fotokamera e përparme do të përdorë një sensor të vetë-centrike 24MP.

Lexo edhe: Huawei Mate 10, thjesht spektakolar

Huawei P11 do të bëhet një nga smartphonet më të fortë kur do të shpallet. Por duhet gjithashtu të kujtojmë edhe Xiaomi Mi 7, Samsung Galaxy S9, dhe modele të tjera shumë të shumëpritura të nivelit të lartë që do të vijnë në të njëjtën kohë.

huawei P11-foto

ose.al

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

One thought on “Huawei P11 kopjon ekranin nga iPhone X? Ju pëlqen?

  1. Per kameren sipas info te fundit pritet te jete 24 kamera mbrapa dhe 13 ajo perpara,kurse persa i perket hedhjes ne treg nuk eshte lancuar cdo model P ne tremujorin e pare por ne katermujorin e pare te cdo viti pasi p.sh p9 dhe p8 kane dale ne prill kurse p10 ne shkurt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.