Lajmet e fundit

Huawei misteri i nje smartphoni te ri po qarkullon shpejt! Cili do te jete ?

Portali i lajmeve TENAA, mjaft i famshem ne Kine, hodhi ne qarkullim lajmin mbi nje dispozitiv te mistershem te Huawei. Dispozitivi i ri i Huawei misteri rreth te cilit eshte shume intrigant, duket se do te kete nje fotokamer te tipit “Dual Camera”.

Emri “teknologjik” i ketij dispozitivi do te jete Huawei FIG-AL00, por natyrisht nuk dihet akoma se cili do te jete emri komercial.

Portali TENAA nxorri dhe disa foto render qe tregojne formen dhe pamjen e perafert te ketij dispozitivi.

Foto Huawei misteri mbi FIG-AL00:

Nuk ka asnje informacion tjeter rreth ketij dispozitivi. Dihet qe normalisht do te kete sistem operativ Android dhe do te jete i pajisur me dy karta SIM. Ndersa shihet ne foto se ne pjesen e pasme, perveç dy sensoreve “Dual Camera“, ka dhe sensorin e shenjes se gishterinjve.

Ekrani do te jete i raportit 18:9 dhe do te zere nje pjese te madhe te hapesires se perparme te smartphonit. Linje design-i qe eshte moda e momentit.

Le te presim lajme te tjera mbi kete dispozitiv!

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.