huawei mate 30 pro karakteristikat nje
Celulare Lajmet e fundit

HUAWEI MATE 30 PRO karakteristikat e para dalin ne rrjet!

Lajm i rendesishem per te apasionuait e teknologjise. Huawei Mate 30 Pro karakteristikat e para te dala online flasin per nje super celular. Megjithese sygjerojme kujdes ne vertetesine e ketyre informacioneve te dala online, po jua sjell ketu sepse besojme qe do te jene reale.

Sipas burimeve te brendshme nga kompania kineze, Huawei Mate 30 Pro do te kete disa permiresime te ndjeshme ne krahasim me Mate 20 Pro dhe P30 Pro.

SA KUSHTON HUAWEI P30 PRO ? LEXO

Duke filluar me ekranin, Mate 30 Pro do te perdore nje AMOLED te prodhuar nga BOE prej 6.71” me nje skaner te brendshem te gjurmeve te gishtave.

Ne brendesi Mate 30 Pro do te perdore super procesorin e ri te Huawei: 7nm Kirin 985 SoC me modemin Balong 5000 5G (edhe pse ka te ngjare te kete edhe nje variant 4G te Mate 30 Pro).

Huawei Mate 30 Pro karakteristikat e para dhe nje foto koncept:

huawei mate 30 pro karakteristikat

Kamerat ne pjesen e pasme do te jene kater dhe pritet qe do te kete disa ndryshime ne konfigurimin aktual ultra te gjere, te rregullt, telefoto dhe 3D ToF. Nuk ka asnje lajm nese sensori i zmadhimit “Zoom” do te jete nje “Periskop” apo jo.

SA DO TE KUSHTOJE HUAWEI MATE 30 PRO ? LEXO

Bateria do te jete 4,200mAh me 55W karikim te shpejte “Quick Charge” i teknologjise se fundit, dhe do te kete mbeshtetje per ngarkimin pa tel “WiFi” deri ne 10W. Kjo fuqi karikimi WiFi eshte dyfishuar ne krahasim me celularet Huawei te momentit. Me te vertete mbreslenese.

Nese keto informacione verifikohen si te verteta, atehere mund te themi padyshim qe kompania kineze Huawei eshte ajo qe po permireson gjithnje e me shume celularet e saj. Jo vetem procesori fantastik, por edhe modemi 5G se bashku me super baterine e saj do te krijonin nje hendek te rende ne rivalitetin me Samsung dhe Apple.

Huawei do te prezantoje serine e Mate ne tetor keshtu qe ende ka pese muaj deri atehere. Do te kemi me siguri informacione te tjera ndaj ndiqni faqen tone ne rrjetet sociale Facebook dhe Instagram!

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.