Huawei Pro P20-foto
Celulare Lajmet e fundit

FOTO – Huawei Mate 20, a jeni gati 😍😍 [ANTUTU]

Huawei Mate 20 tregon përsëri në një seri renderings dedikuar smartphonit. Imazhet ju lejojnë të vlerësoni edhe njëherë dizajnin e pajisjes dhe veçorinë kryesore dalluese në krahasim me versionin Pro, përkatësisht praninë e sensorit të pasme të gjurmëve të gishtit, që mungon në versionin më të shtrenjtë.

huawei mate 20 foto render2

Për pjesën tjetër ne nuk mësojmë detaje të reja, por ne kemi konfirmim të mëtejshëm – nëse ka nevojë – për praninë e një moduli të pasmë me tre kamera, që nuk janë më të vendosura në kolonë, por të grupuara në një strehë në formë katrore. Fotoja gjithashtu duket të na tregojë praninë e 3.5mm jack audio në krye të pajisjes, të vendosura në anën e kundërt të asaj që duhet të jetë strehimi i sensor IRDA. Ky është një kthim i mirëpritur, duke pasur parasysh mungesën e lidhësit në Mate 10 Pro.huawei mate 20 foto render1

Kujtojmë se Mate 20 duhet të vijë në treg me SoC Kirin 980 të ri, të shoqëruar nga shkurtimet e 4/6/ 8GB RAM dhe memorie që fillon nga 64GB dhe deri në 512GB, duke përfshirë versionet e ndërmjetme të 128 dhe 256GB.

Nuk ka shumë kohë përpara se të bëhet takimi më 16 tetor dhe duket se produktet janë praktikisht të njohura në të gjitha aspektet e tyre. Shpresojmë gjithsesi që Huawei të ketë ende disa truke për të treguar.

[artikull i shkruar me Prill 2018]

Huawei P20 sapo ka dalë, por AnTuTu ka shfaqur tashmë Huawei Mate 20. Smartphoni tjetër në rangun e parë në tregun e telefonisë kineze është zbuluar në platformën më popullore si pikë referimi në këtë botë. Rezultati: spektakolar. Në testet e kryer phableti shënoi bukurinë e 356918 pikë, duke kaluar të gjitha smartphonet Android aktualisht në treg.

huawei mate 20-foto

Huawei Mate 20 me Kirin 980

Në vendin e dytë është paraardhësi Mate 10 me 214,750 pikë, 100.000 pikë më pak.

Huawei Mate 20 do të vijë me në bord Kirin 980: një procesor i pa njoftuar ende që do të konkurrojnë me Qualcomm Snapdragon 845.

Sipas thashethemeve të parë në internet, ky SoC do të përbëhet nga Cortex A75 CPU dhe do të ketë gjithashtu një NPU (përpunimit i njësisë nervore) për inteligjencën artificiale. Ajo gjithashtu duhet të mbështesë teknologjinë e Bluetooth 5.0, standardit më të fundit në dispozicion të kësaj lidhjeje.

Mendohet se Huawei Mate 20 do të ketë një ekran 5.9-inç me rezolucion Quad HD dhe format 16:9 format. Mund të kemi edhe një version 6-inch Pro me format 18:9 dhe rezolucion Full HD+.

Kirin 980 do të mbështetet nga 4 ose 6 GB RAM dhe 64 ose 128 GB memoria e magazinimit në varësi të variantit të zgjedhur. Ajo duhet pastaj do të ketë gjithashtu një aparat fotografik të dyfishtë apo trefishtë në anën e pasme, dhe një lexues gjurmë gishtash të integruar në ekran.

Huawei P20 – Kliko këtu

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.