Celulare Lajmet e fundit

Huawei Mate 10 Porsche Design kushton vetëm 😱😱

Tetorin e kaluar, seria Huawei Mate 10 doli në tregun ndërkombëtar. Huawei Mate 10 Porsche Design tani është në shitje duke filluar sot së bashku me Mate 10 Pro.

Lexo edhe: Huawei prezanton Mate 10 dhe Mate 10 Pro

Në frontin e spekulimit, Huawei Mate 10 Porsche Design ka një ekran AMOLED 6″ me një rezolucion prej 2169 X 1080 piksele. Nën kapuçin qëndron chipset Kirin 970 së bashku me 6GB RAM. Dallimi kryesor midis Mate 10 Porsche Design dhe Mate 10 Pro është memoria e brëndshme, nga 128GB në 256GB.

Për më tepër, në pjesën e përparme ka një logo “Porsche Design” dhe tema të tjera shtesë Porsche.

Pjesa tjetër mbetet e njëjtë, me një konfigurim të dyfishtë kamera: sensor 20MP dhe 12MP në pjesën e pasme dhe një sensor 8MP në pjesën e përparme. Telefoni mundësohet nga një bateri prej 4.000mAh me EMUI 8.0 në krye të Android Oreo 8.0.

Huawei Mate 10 Porsche Design është në dispozicion për shitje në një çmim shumë të madh prej 8,999 juan, rreth 1357 dollarë, duke tejkaluar çmimet e çdo telefoni tjetër të zakonshëm në treg. Porsche Design ka një çmim rreth $ 300 më shumë se Mate 10 Pro. Ajo vështirë se përmban ndonjë ndryshim përveç shtimit të vlerës së markës.

A do ta blenit ju Mate 10 Porsche Design? Na tregoni në komentet e mëposhtme!

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “Huawei Mate 10 Porsche Design kushton vetëm 😱😱

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.