huawei mate 10 nuk
Lajmet e fundit

Huawei Mate 10 nuk eshte nje smartphone! …por diçka me shume >ose.al<

Rritet pritja per Mate 10, smartphoni qe Huawei do te prezantoje zyrtarisht ne daten 16 tetor ne Munich te Bavarise.

Por nga nje publicitet i diteve te fundit, kompania kineze thekson se Huawei Mate 10 nuk eshte nje smartphone.

Ai eshte diçka me shume, per kompanine kineze. Me shume se sa nje smartphone, ai eshte nje “makine inteligjente”. Mate 10 do te jete ne gjendje te shikoje, te mendoje dhe te mesoje si ne dhe per ne fale inteligjences artificiale.

Huawei Mate 10 do te kete nje procesor Kirin 970, qe thuhet do te jete me potenti ne treg. Ai do te kete nje berthame NPU (Neural Processing Unit), e cila do te jete ne gjendje te jape informacione te personalizuara per perdoruesit. Gjithashtu do ti mundesoje Mate 10 qe te shfrytezoje fotokameren per te kryer operacione.

Publiciteti Huawei Mate 10 nuk eshte nje smartphone:

 

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

3 thoughts on “Huawei Mate 10 nuk eshte nje smartphone! …por diçka me shume >ose.al<

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.