mate 10 foto dy
Celulare Lajmet e fundit

[update] HUAWEI MATE 10 foto e re + çmimi + nje surprize! • ose.al

[PERDITESIM 12/10/2017]

Te reja teper interesante mbi flagship-in e fundit te vitit 2017. Normalisht flasim per Huawei Mate 10.

Menjehere ju heqim kuriozitetin mbi risine e pare. Evan Blass, nje nga ekspertet me te njohur boteror te fushes se teknologjise, publikoi nje fotografi te re ne te cilen shihet Mate 10 ne panelin frontal, anesor dhe ne pjesen e pasme. Do shihni se si konfirmohet designi i super smartphonit kinez 😉

Mate 10 Foto:

mate 10 foto

E reja e dyte ka te beje me çmimin. Lajmi i fundit eshte qe ne Europe çmimi nga fabrika i Huawei Mate 10 do te jete rreth 849 €. Ndersa per versionin PRO do te arrije deri ne 940 €.

Flaim natyrisht per çmimin nga fabrika, pastaj duhet pare se si do te adaptohet ky çmim ne baze te regjimit fiskal te vendit ku celulari do te shitet.

Ndersa e reja e trete ka te beje me nje surprize te madhe! 😍😍😍

Huawei me kete levizje ka sfiduar direkt edhe Samsung Galaxy Note 8. Zyrtarizohet pra perdorimi i nje “lapsi magnetik” i stilit “Stylus” se Note 8. Mbetet te zbulojme se cilat do te jene funksionet e ketij lapsi dhe ne ç’menyre do te ndihmoje ne perdorimin e celularit per business! Do te jete e veshtire te mposhtesh Note 8 ne kete aspekt, por kemi pare qe Huawei eshte mjaft e sigurte ne potencialin e ketij Mate 10.

Edhe kjo surprize eshte zbuluar sot nga Evan Bass ne profilin e tij Twitter:

[PERDITESIM 10/10/2017]

Aktualisht, Huawei duket të jetë një fytyrë shumë e bukur në industrinë e smartphone. Vetëm muajin e kaluar, ajo lansoi Huawei Miamang 6 pa kufij dhe aktualisht ka të paktën tre smartphones të rinj që do të lëshohen, përfshirë Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro dhe Huawei Honor 7X. Disa imazhe të zbuluara të Huawei Mate 10 Pro kanë bërë xhiro në internet kohët e fundit, por tani, vëllai i tij Mate 10 është në lajme pasi disa nga specifikimet kryesore të saj u shfaqën në internet para se të dilnin me një poster promocional.

huawei mate 10-prezantimi

Informacioni i posterit nuk është shumë i ndryshëm nga thashethemet në lidhje me këtë smartphone. Kjo tregon se kjo pajisje do të shfaqë një ekran 6.2″ me rezolucion të ekranit prej 2160 x 1080 piksel dhe do të mundësohet nga vet Kirin 970 SoC i Huawei që ka një aftësi të integruar AI. Ky smartphone vjen me një aparat të dyfishtë kamera e cila është e përbërë nga një aparat fotografik me 20 megapiksel të mbështetur nga një kamera me 23 megapiksel. Ky smartphone do të zhvillojë një bateri të madhe 4000mAh e cila do të zgjasë një ditë të tërë. Ky informacion nuk është i ri sepse është konfirmuar më parë nga një Tweet i Huawei.

Gjithsesi çdo informacion tjetër përpara ngjarjes së saj të 16 tetorit nuk mund të merret me shumë seriozitet.

[PERDITESIM 05/10/2017]

Per here vjen ne dy foto live! Ato jane foto te shkrepura nga nje teknik i kompanise kineze, i cili mendohet se punon ne divizionin e baterise.

Ne foto shihet qarte Mate 10 dhe me shume mundesi prova e rikarikimit qe personi i paidentifikuar po i kryen.

Fotot jane hackuar nga ekspertet e “TechLeak” dhe u hodhen ne rrjet pak çaste me pare.

Mate 10 ne dy foto live:

mate 10 ne dy fotomate 10 ne dy foto

Momenti po afrohet dhe në rrjet përfundon një variant jashtëzakonisht i besueshëm që tregon një ekran 18:9 EntireView 5.9″(ndoshta AMOLED). Publikimi nga Evleaks, është pa shumë hollësi por tregon Huawei Mate 10 Foto. Krahasuar me të kaluarën, këtu është një zgjidhje e re estetike që i jep Mate 10 një karakter të ri: një grup më të lehtë përgjatë mbulesës së pasme dhe sistemin dual cam.

Lexo edhe: Skedat teknike të celularëve Huawei

Kamerat e pasme, si zakonisht në Leica, pak më poshtë – të njëjtën distancë midis dy kamerave – gjithashtu gjejnë sensorin biometrik për njohjen e gjurmëve të gishtave.

huawei mate 10 foto-evleaks

Këto janë karakteristikat teknike e pritura dhe sa i përket çmimeve, do të fillojnë nga 799 dollarë për versionin bazë 6 / 64GB deri në 1099 dollarë për 8/256GB:

  • Ekrani:  5.9 “QHD (1440×2880) 18:9 (90% e zënë nga ekrani)
  • Procesor: HiSilicon Kirin 970
  • Sistemi Operativ: Android 8.0 Custom Oreo EMUI 6.0
  • RAM: 6 ose 8 GB
  • Memoria e ruajtjes: 64/128/256 GB UFS 2.1
  • Kamera e pasme: 20 + 12MP me hapje fokale f/1.6 në lidhje me Leica
  • Certifikimi: IP68
  • 4200 mAh bateri me mbështetje të shpejtë të ngarkimit

ose.al – Shtepia e teknologjise

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

5 thoughts on “[update] HUAWEI MATE 10 foto e re + çmimi + nje surprize! • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.