mate 10 do prezantohet
Lajmet e fundit

HUAWEI MATE 10 do prezantohet ne 16 tetor, ja imazhet e para • ose.al

Ne 16 Tetori Huawei Mate 10 do prezantohet per publikun si nje nga dispozitivet e shumepritur te fundvitit 2017. Padurimi nga fansat e Huawei eshte i madh, sepse do te mund te kene ne duar nje celular me te vertete mjaft interesant.

Huawei do te instaloje procesorin e prodhuar nga ajo vete: Kirin 970 SoC 10 nm dhe Octa Core. E veçanta e ketij procesori eshte se per here te pare perdoret teknologjia “bigLITTLE“. Kjo e fundit bazohet ne nje arkitekture me 4 berthama te fuqishme Cortex-A73 dhe 4 berthama energjitike Cortex-A53.

Huawei Mate 10 do prezantohet ne kete video jo zyrtare:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=leXa0E1qahA” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

“Zemra” e punes qe perfaqson ky proçesor eshte me te vertete impresionuese. Behet fjale per shpejtesi deri ne 2.8 GHz fale sinkronizuesit Mali-G71 GPU dhe skedes RAM LPDDR4 me frequence 1866 MHz. Flitet qe ky procesor do te jete perfekt per mbeshtetjen e plote te AI (Artificial Intelligence), inteligjences artificiale.

Celulari do te kete gjithashtu nje fotokamer te tipit “Dual Camera” me dy sensore. Nje sensor monochrome dhe nje tjeter RGB. Fotografite duhet te jene ne lartesine e celulareve te tjere Top Class. Edhe karakteristikat e tjera jane impresionuese. Ekrani prej 5.9” ndjek rrjedhen e zhvillimit teknologjik te rivaleve ne muajt e fundit. Nuk mbetet pas memoria RAM prej 6 GB dhe memoria ROM prej 64 GB.

Objektivi i Huawei eshte te behet prodhuesi nr. 1 i celulareve ne bote. Gjate ketij viti, Huawei ka shitur vetem 2.5 milion dispozitive me pak se Apple…

copyright ©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

10 thoughts on “HUAWEI MATE 10 do prezantohet ne 16 tetor, ja imazhet e para • ose.al

  1. Huawei mate 10 pritet te jete rivali me i madh i iphone 8 duke pasur parasysh edhe deklaratat e bosit te huawei qe nate 10 do te jet me i mire se iphone 8.iphone 8 lancohet pas disa dutesh nderkohe qe mate 10 pas 1 muaji mendoj se do te jete te dy snartfonat me te mire te 2017 po se kysh do te jet numri pritet per tu pare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.