mate 10 disa karakteristika
Lajmet e fundit

[update] HUAWEI MATE 10 disa karakteristika zyrtare me ne fund!

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1504871181″ endtime=”2017-10-16 08:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Te rejat e fundit nga Huawei Mate 10 disa karakteristika zyrtare me te vertete fantastike!😍

  • Ekrani: QHD+ me raport 18:9
  • Procesori: Kirin 970
  • RAM: 6 GB
  • ROM: 64/128 GB
  • Bateria: 4000 mAh
  • Fotokamera: Dual Camera 12 MP + 20 MP me hapje objektivi f/1.6
  • Selfie Kamera: 8 MP
  • Sistemi Operativ: Android 8.0 OREO (me personalizim EMUI 6.0)

Dy foto Huawei Mate 10 :

Huawei do te instaloje procesorin e prodhuar nga ajo vete: Kirin 970 SoC 10 nm dhe Octa Core. E veçanta e ketij procesori eshte se per here te pare perdoret teknologjia “bigLITTLE“. Kjo e fundit bazohet ne nje arkitekture me 4 berthama te fuqishme Cortex-A73 dhe 4 berthama energjitike Cortex-A53.

“Zemra” e punes qe perfaqson ky proçesor eshte me te vertete impresionuese. Behet fjale per shpejtesi deri ne 2.8 GHz fale sinkronizuesit Mali-G71 GPU dhe skedes RAM LPDDR4 me frequence 1866 MHz. Flitet qe ky procesor do te jete perfekt per mbeshtetjen e plote te AI (Artificial Intelligence), inteligjences artificiale.

Objektivi i Huawei eshte te behet prodhuesi nr. 1 i celulareve ne bote. Gjate ketij viti, Huawei ka shitur vetem 2.5 milion dispozitive me pak se Apple…

copyright ©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.