android oreo-android nougat 7.0
Celulare Lajmet e fundit

Huawei Android Oreo – Ja datat për Honor 8 dhe shume te tjere

Huawei Android Oreo është tashmë dorëzuar në disa smartfonina brenda dhe jashtë shteti. Megjithatë, Huawei ka një numër smartfonësh që ende presin të shijojnë versionin e fundit të Google, shumica e të cilave janë pjesë e kategorisë së mesit dhe mbeten të braktisur, ndërsa pjesa tjetër do të fillojë të marrë përditësimin nga muaji i ardhshëm.

CEO, Yu Chengdong, zbuloi se dërgesat e smartfonëve të Huawei këtë vit do të afrohen me 200 milionë njësi, duke u rritur nga 153 milionë njësi të shitura në 2017 dhe kjo shifër e re duket si katapultë për kompaninë që të marri vendin e dytë në botë. Rritja e shpejtë e biznesit të smartfonëve të Huawei në vitet e fundit është i lidhur ngushtë me mbështetjen e kompanisë për përdoruesit e rinj dhe të vjetër sa i përket përditësimeve.

huawei android oreo honor 10-foto-huawei

Kohët e fundit, Huawei Mate 10 Lite dhe Huawei P10 Lite filluan të marrin përditësimin e Android Oreo. Tani, kompania ka njoftuar që nga 30 qershor shtatë modele të tjera do të përmirësohen në sistemin EMUI 8.0 bazuar në Android Oreo.

Këto modele përfshijnë Huawei Mate 8, P9, P9 Plus, Honor 8, Honor V8, Honor Shënim 8, Honor Play 6X.

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.