7s enjoy
Celulare Lajmet e fundit

HUAWEI 7S ENJOY tjeter celular nga kompania kineze nr.1

Kompania kineze Huawei kerkon te pushtoje tregun boteror te dispozitiveve smarpthone. Se shpejti, perveç top class Huawei Mate 10 Pro dhe nen-produktin Honor V10, do te hedhe ne treg nje celular mjaft interesant per fashen e mesme te çmimit. Behet fjale per Huawei 7s Enjoy.

7S Enjoy i cili do te prezantohet ne Kine ne daten 22 dhjetor. Cmimi do te jete pika e tij e forte. Pritet nga fabrika te kushtoje vetem 205€.

7s enjoyKeto jane disa karakteristika teknike:

 • Permasat: 150,1×72,05×7,45mm
 • Pesha: 143 grame
 • Sistemi operativ: Android 8.0 Oreo
 • Ekrani 5,65” me rizolucion 2160×1080 pixel
 • Procesori Kirin 659
 • 3GB RAM
 • 32GB ROM e zgjerueshme deri ne 256GB
 • Shenje gistherinjshe
 • Fotokamera selfie 8MP
 • Fotokamera kryesore Dual Camera 13MP+2MP
 • Bateria 3000mAh

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

7 thoughts on “HUAWEI 7S ENJOY tjeter celular nga kompania kineze nr.1

 1. Per numrin 1 eshte ceshtje kohe.Per honor v10 mendoj se jeni shprehur gabim duke qene se honor eshte duke vepruar si kompani e ndare nga huawei.Edhe honor eshte duke u perpjekur te jete te 5 me te shiturit i pavarur nga huawei

  1. Honor e ka deklaruar objektivin dhe ai eshte qe brenda 3 vitesh te jet ne top5 dhe brenda 5 vitesh ne top3.Edhe xiaomi nuk ka investuar shume ne marketing por eshte ne top5 e njejta gje do vleje edhe per honor😉

  2. Ne azi cmimet honor jane me te uleta,por honor nuk ka pasur dege apo dyqane ne shume shtete aziatike si india,pakistani etj dhe kjo ka ndikuar ne shitjet e pakta,me duket se honor po punon per zgjidhjen e ketij problemi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.