7s enjoy
Celulare Lajmet e fundit

HUAWEI 7S ENJOY dalin karakteristikat zyrtare per here te pare!

Faqja e famshme Twitter @eveleaks arriti te siguroje sot karakteristikat e para zyrtare te Huawei 7S Enjoy disa dite perapra prezantimit. Kujtojme qe ky dispozitiv do te prezantohet ne daten 18 Dhjetor dhe do te beje pjese ne fashen e ulet te çmimeve.

7s enjoy

Mister Evan Bass, pronari i faqes @eveleaks renditi keto karakteristika mjafte interesante:

 • Ekran LCD prej 5,65″ me rizolucion 2160 x 1080 pixel (format 18:9)
 • Procesor HiSilicon Kirin 659 octa-core
 • Sistemi Operativ Android 8.0 Oreo i personalizuar EMUI 8
 • RAM 3/4 GB
 • Memoria 32/64 GB
 • Dual Camera kryesore prej 13 + 2 MP
 • Fotokamera selfie prej 8 MP
 • Trashesi 7.3 mm
 • Pesha 143 grammi
 • Bateria 3000 mAh

[perditesuar 14.12.2017]

Kompania kineze Huawei kerkon te pushtoje tregun boteror te dispozitiveve smarpthone. Se shpejti, perveç top class Huawei Mate 10 Pro dhe nen-produktin Honor V10, do te hedhe ne treg nje celular mjaft interesant per fashen e mesme te çmimit. Behet fjale per Huawei 7s Enjoy.

7S Enjoy i cili do te prezantohet ne Kine ne daten 22 dhjetor. Cmimi do te jete pika e tij e forte. Pritet nga fabrika te kushtoje vetem 205€.

7s enjoyKeto jane disa karakteristika teknike:

 • Permasat: 150,1×72,05×7,45mm
 • Pesha: 143 grame
 • Sistemi operativ: Android 8.0 Oreo
 • Ekrani 5,65” me rizolucion 2160×1080 pixel
 • Procesori Kirin 659
 • 3GB RAM
 • 32GB ROM e zgjerueshme deri ne 256GB
 • Shenje gistherinjshe
 • Fotokamera selfie 8MP
 • Fotokamera kryesore Dual Camera 13MP+2MP
 • Bateria 3000mAh

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.