huawei 5g prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Ja celulari i së ardhmes nga Huawei 5G

Huawei nxit motorët dhe nga Pekini njofton synimin e saj për të paraqitur dy nga zgjidhjet më të pritura mobile të momentit në një të shtënë: në Barcelonë do të shohim smartfonin e parë me një Balong 5000 5G (nën 6GHZ) dhe trupin e palosshme! Një terminal premium Huawei 5G për të ndryshuar ritmin dhe për të sfiduar konkurrencën në teknologjitë më të fundit, edhe nëse specifikimet e sakta nuk janë lëshuar. Megjithatë, ne e dimë se spektri i ashtuquajtur “valë milimetër” nuk do të zbatohet në këtë moment (këtu është një sqarim mbi dallimet) dhe nuk ka as plane për të ardhmen e afërt me përjashtim të Japonisë dhe Koresë së Jugut.

Richard Yu, Drejtori Ekzekutiv i Grupit të Konsumatorëve të Biznesit, zyrtarisht e shpalosi atë gjatë ngjarjes Huawei 5G që sapo përfundoi në rretin industrial të kryeqytetit kinez. Ajo nuk do të jetë e vetmja smartphone që do të shohë dritën gjatë MWC 2019, gjatë evenimentit gjithashtu foli për një pajisje “të përballueshme” (me cmim te ulet) pa lënë pozicionin e saktë të kuptohet.

huawei 5g i palosshem

Ne kemi pasur mundësinë të kërkojmë më shumë informacion, duke marrë udhëzime për çmimin përfundimtar për dy kategoritë e reja: smartphones Huawei 5G mund të kushtojnë më pak se 1000 €, ato të palosshme do të jenë mbi pragun prej 1000 €. Ata janë padyshim shifra indikative, plus Yu ka konfirmuar se 2020 do të jetë viti i shenjtërimit përfundimtar për 5G dhe pret të shohë të gjitha modelet e fundme me këtë lidhje të re në bord (jo vetëm Huawei).

huawei 5g honor
Richard Yu gjatë prezantimit të Pekinit

Gjatë ngjarjes kishte gjithashtu hapësirë ​​për të zbuluar disa shifra të shitjeve, me dominimin e serive P20 dhe 17 milionë njësi të shitura në nivel global. Pas serialit Mate 20, gjithashtu në të njëjtën rrugë të mirë dhe numra dukshëm më të vogël dhënë disa muaj që nga paraqitja zyrtare (në tetor), janë në fakt 7.5 milionë njësi të shitura.

Një lajm i mirë edhe për Honor, i aftë për të arritur – gjithmonë sipas Yu – një pabesueshme + 170% të shitjeve jashtë kufijve shtëpiakë, duke mbajtur medaljen e parë në mesin e e-markave (në Kinë) për tremujorin e nëntë me radhë. Do të jetë një shkurt zjarri për sektorin e celulareve, kjo është shumë e sigurt.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.