HTC U12-foto-render (1)
Celulare Lajmet e fundit

[FOTO] HTC U12+ me karakteristika te plota! Fantastik

Ka pasur disa rrjedhje dhe thashetheme lidhur me HTC U12 të ardhshëm që besojmë se do të quhet HTC U12+. Ky smartphone pritet të zbulohet në disa javë, por tani kemi një fletë spekulative që detajon të gjitha karakteristikat kryesore.

HTC U12+ - foto-cmimi

Duke shikuar në fletën spekulative, HTC U12+ do të mundësohet nga një SoC Qualcomm Snapdragon 845 dhe ky chip do të mbështetet nga 6GB RAM dhe 128GB hapësirë të brendshme. Ky smartphone i cili duhet të funksionojë në Android 8.1 Oreo do të jetë i pajisur me një ekran prej 5.99 inç që ka një rezolucion të ekranit prej 2960 x 1440 piksel.

Kamera e smartfonëve është ndoshta një nga veçoritë më atraktive dhe kjo pajisje vjen me dy kamera të përparme dhe të pasme. Në anën e pasme, ne kemi një konfigurim kamera 12MP + 16MP ndërsa anën e përparme vjen me dy sensorë 8MP. Celulari do të mundësohet nga një bateri prej 3420 mAh. Sipas informacionit ky telefon do të shitet për 799 euro (rreth 989 dollarë).

[HTC U12+ – perditesim 16.03.2018]

Evan Blass publikoi atë që duket të jetë renditja e parë e supozuar e HTC U12+. Sipas informacionit të raportuar nga i njëjti lajmërues, smartfoni i ri do të shfaqë një panel LCD me rezolucion WQHD+, Qualcomm Snapdragon 845 SoC dhe 6GB RAM me dy shkurtime të ndryshme të 64 ose 128GB hapësirë të brendshme të zgjerueshme nëpërmjet mikro SD .

Sektori multimedial, megjithatë, do të përfshijë 4 kamera – dy nga të dyja anët: kamera e dyfishtë 8MP në pjesën e përparme dhe kamera të dyfishtë të pasme me sensorë 16 + 12MP.

Në pjesën e pasme ka edhe blic LED, sensor për shenjat e gishtërinjve dhe logon e kompanisë. Së fundi, bateria është një bateri 3420 mAh. Lansimi i produktit është caktuar për në fillim të majit.

Përveç HTC U12+, kompania taiwaneze do të punojë në telefonat Desire, HTC Desire 12 dhe Desire 12+.

HTC U12+

[perditesim 06.03.2018]

Del lista e plote e karakteristikave te HTC U12. Me te veretete karakteristika top:

htc u12

HTC U12 është përsëri protagonist, në sajë të një tweet të ri nga leaker-i i njohur LlabTooFeR  shumë afër botës HTC. Ai  ka publikuar atë që duket të jetë një fletë e plotë e të dhënave e përkushtuar celularit të ri të shtëpisë Taiwanese.

Lexo edhe: Android Oreo 8: Lista e plote

Terminali është identifikuar me emrin e koduar “Imagine”, megjithatë, mund të arrijë në treg me emrin e HTC U12 dhe duhet të jetë e pajisur me specifikimet shumë interesante.

Mendohet se do përfshijë një Qualcomm Snapdragon 845, një ekran 5.99″  me qHD+ rezolucion – kështu në formatin 18:9 – deri në 6GB RAM dhe deri në 256GB memorie të brendshme.

Sipas burimit, HTC U12 do të shënojë rikthimin e kamerës së dyfishtë, në sajë të një moduli Sony 12 + 16 Megapiksel i serisë IMX3xx, ndërkohë që përpara duhet të ketë një sensor prej 8MP.

HTC U12-skeda-teknike

Karakteristika të tjera përfshijnë një bateri 3420 mAh, IP68 i certifikuar ndaj ujit dhe pluhurit, mbështetje Dual SIM për të paktën një version, dhe Android 8.0 Oreo . Së fundmi, LlabTooFeR sugjeron që termi duhet të zbulohet gjatë muajit prill. Prandaj ne duhet të presim për detaje të mëtejshme dhe për imazhet e para reale të terminalit.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.