Prezantohet Honor V10
Celulare Lajmet e fundit

Honor V10 prenotimet per shitje thyejne rekordet e kompanise! 😍😍

[perditesim 05.12.2017]

Qe nga dita e prezantimit ne Kine para nje jave, ka patur nje interes masiv te te apasionuarve te teknologjise per celularin Honor V10, qe ne europe do te jete Honor 9 Pro.

Diten e sotme nisen shitjet ne vendin aziatik, ndersa ne daten 12 dhjetor do te nise nje tjeter shitje masive. Te dhenat e para te kompanise bije e Huawei jane me te vertete mbreslenese. Mbi 57.000 kerkesa te mbledhura vetem oret e para te dites.

Kujtojme qe Honor V10 do te shitet ne Kine ne keto versione:

a) 4 GB / 64 GB per rreth 410 $ nga fabrika.

b) 6 GB / 64 GB per rreth 450 $ nga fabrika.

c) 6 GB/ 128 GB per rreth 529 $ nga fabrika.

Nderkohe ne oret e ardhshme do te prezantohet dhe versioni boteror!!😍😍😍 Stay tuned per me shume!

Honor V10 fotot reale per here te pare:

[Përditësim 29.11.2017]

Video e pare live e Honor V10, ose Honor 9 Pro:

Prezantohet Honor V10

Honor paraqiti zyrtarisht sot në Kinë Honor V10, celular i rangut të parë që synon të sulmojë tregun falë kartës teknike të nivelit të lartë dhe me një çmim veçanërisht shumë agresiv. Ngelëm të habitur nga gama e lartë e ofruar, të paktën në Kinë, me një çmim mesatar, me të njëjtin procesor nervor siç shihet në Huawei Mate 10 Pro.

Honor V10-zyrtare-foto

Pra, le të zbulojmë pa u vonuar shumë kartën teknike Honor V10, duke ju kujtuar se do të paraqitet në Europë javën e ardhshme, dhe mund të ketë një emër tjetër në vendin tonë:

 • Ekran me 5.99″ FullHD+ (1080 x 2160) me raportin 18:9
 • SoC HiSilicon Kirin 970 me CPU okta core, GPU ARM Mali-G72 MP12 dhe iprocessor i7 për inteligjencën artificiale
 • 4/6 GB RAM dhe 64/128 GB memorie të brendshme, që mund të zgjerohet me microSD deri në 256 GB
 • Kamera e dyfishtë e pasme me 16 megapixel sensor RGB, hapje  f/1.8, LED flash, fokus në fazën e njohjes dhe video incizim 4K
 • Kamera e përparme 13 megapiksel me aperture fokale f / 2.0
 • SIM dyfishtë, 4G / LTE, WiFi 802.11 ac dual band, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, USB Type-C
 • 3.750 mAh bateri me karikim të shpejtë
 • Android 8.0 Oreo me EMUI 8.0
 • Dimensionet: 157 x 74,98 x 6,97 mm
 • Pesha: 172 gram

Honor V10-zyrtare-foto1

Honor V10 do të shitet në Kinë nga data 5 dhjetor dhe do të jetë në dispozicion në katër ngjyra: e zezë, ari, e kuqe dhe blu. Konfigurimet janë tre, dhe çmimet me të vërtetë tërheqës (megjithëse mbetet për t’u kuptuar se si do të përkthehen në tregun tonë, për tani nuk kemi udhëzime zyrtare).

 • 4 GB RAM + 64 GB magazinim: rreth 343 euro
 • 6 GB RAM + 64 GB magazinim: rreth 382 euro
 • 6 GB RAM + 128 GB magazinim: rreth 445 euro

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.