honor 9-huawei-imazhet-e-para
Celulare Lajmet e fundit

Honor 9: dalin online disa nga karakteristikat

Nën-markë e Huaweit, Honor pritet që së shpejti të lëshojë pasardhësin e smartphone-it Honor 8. Celulari i cili ka të ngjarë të quhet Honor 9, është shfaqur në faqen e internetit të certifikimit kinez Tenaa. Specifikimet dhe imazhet e dyshuara për celularin tashmë online. Këto imazhe pretendojnë të japin një imazh përfundimtar këtij celulari.

Celulari ndan një pamje të ngjashme nga përpara, por një dizajn pak më ndryshe në pjesën e prapme. Paneli i pasmë është i lakuar në anët, diçka e ngjashme me atë që kemi parë me smartfonin e fundit të Samsung Galaxy. Ndërsa Honor 8 erdhi me një panel mbrapa qelqi të veshur me xham. Konfigurimi i kamerës së dyfishtë mbetet i njëjtë. Dizajni i sensorit të blicit LED dhe autofokusit kanë ndryshuar nga vertikal në horizontal.

Honor 8 vjen me një sensor rrethor gjurmë gishtash në pjesën e prapme dhe asnjë buton fizik në pjesën e përparme. Por sipas listës, Honor 9 shihet me një buton fizik në pjesën e përparme dhe pa sensor gjurmë gishtash në pjesën e prapme. Kjo do të thotë se butoni përpara ka sensorin e gjurmëve të gishtave.

[ms_promo_box style=”boxed” border_color=”#fdd200″ border_width=”3″ border_position=”left” background_color=”#f5f5f5″ button_color=”” button_link=”https://ose.al/produkti/huawei-p8-lite-2017/” button_icon=”fa-cog” button_text=”Skeda teknike” button_text_color=”#ffffff” class=”” id=””]Huawei P8 lite (2017)[/ms_promo_box] [ms_promo_box style=”boxed” border_color=”#fdd200″ border_width=”3″ border_position=”left” background_color=”#f5f5f5″ button_color=”” button_link=”https://ose.al/produkti/huawei-p10-plus/” button_icon=”fa-cog” button_text=”Skeda teknike” button_text_color=”#ffffff” class=”” id=””]Huawei P10 Plus[/ms_promo_box]

Nga tre listat e ndryshme që mund të shihen tek Tenaa mund të konfirmohet se Honor 9 do të matë 147.3 x 70.9 x 7.45 mm dhe do të ketë Arin si një nga variantet e ngjyrave. Telefoni pritet të zhvillojë një procesor okta-core Kirin. Opsionet e mundshme: 4GB ose 6GB RAM. Celulari Android 7.0 Nougat mund të vijë në versionin 64GB ose 128GB. Të dyja do të mbështesin kartën microSD deri në 128GB.

Është përmendur gjithashtu se Honor 9 do të shfaqë një ekran prej 5.15 ” me ekran Full HD (1080×1920 piksel). Ajo do të mbështetet nga një bateri 3100mAh, e cila është një përmirësim i lehtë nga Honor 8: 3000mAh. Në departamentin e kamerës,  ka mundësi një kombinim 12MP + 20MP në pjesën e prapme së bashku me një sensor 8MP në pjesën e përparme.

Vlen të shtohet se Honor 8 u konsiderua si versioni më i lirë i Huawei P9. Nuk do të habitemi nëse Honor 9 vjen me të njëjtin procesor Kirin 960 okta-core dhe 6GB opsione RAM si Huawei P10.

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.