android oreo-android nougat 7.0
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Honor 8 dhe Honor 8 Pro me Android Oreo

Lajm i mirë për të gjithë pronarët e Honor 8 dhe Honor 8 Pro të cilët ishin ende duke pritur për një konfirmim zyrtar. Zyrtarizimi për përditësimin në Android 8.0 Oreo vjen pas një interviste me CEO e kompanisë Zao George. Fjalët e tij kanë siguruar të gjithë përdoruesit, duke konfirmuar se testet tashmë kanë filluar në të dy modeleve.

Sa më shpejt përditësimi do të jetë gati aq më shpejt do të dalë zyrtarisht nëpërmjet OTA.

honor 8 skeda teknike e plote nje

Përveç dy pajisje të lartpërmendura, Zao ka shpenzuar disa fjalë më shumë për Honor 7x të fundit, e cila për fat të keq nuk arriti të debutojë në treg me shpërndarjen më të fundit Android. Përsëri do kemi një update në afat të shkurtër për Android Oreo me EMUI 8.0 si ndërfaqe. Do të kemi dhe të gjitha karakteristikat e paraqitura në këtë version të ri, si funksion Autofill, Picture-in-Picture dhe një sistem të përmirësuar të kursimit të energjisë.

Foto të Honor 8 Pro

 

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

7 thoughts on “[ZYRTARE] Honor 8 dhe Honor 8 Pro me Android Oreo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.