Honor 7C-prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

Honor 7C eshte celulari ekonomik qe mungonte

Honor ka hequr zyrtarisht perden mbi Honor 7C, celulari i ri i kompanisë kineze qe nuk kushton shume i shpallur disa minuta më parë direkt në Weibo.

Honor 7C-foto-zyrtare

Pajisja, e karakterizuar nga një trup metalike me një dizajn që kujton linjat estetike te produkteve më të fundit të Honor dhe Huawei. Celulari është i pajisur me një seri të specifikash të mira hardware që të përfshijë një ekran 5,99″ me rezolucion HD+, dy modele nga  3 / 4GB memorie RAM, dhe 32 ose 64 GB hapësirë ​​të brendshme, SOC Qualcomm Snapdragon 450 me procesin e prodhimit të 14nm dhe 3000 mAh.

Lexo edhe: Honor 8 dhe Honor 8 Pro

Seksioni multimedial përfshin një kamera të pasme 13+2MP me LED Flash dhe një kamera të vetme 8MP të pajisur edhe me LED Flash. Sensori i gjurmëve të gishtërinjve, si zakonisht, është i pozicionuar në pjesën e pasme qendrore të trupit.

Versioni i Android është Oreo 8.0 me customization software EMUI 8.0.

Honor 7C-foto-zyrtare1

Skeda teknike e Honor 7C:

Display nga 5.99 “FULLVIEW me rezolucion HD + (1440×720), Raporti i pamjes 18:9 dhe 2.5D qelqi lakuar

SoC Octa-Core Qualcomm Snapdragon 450 në 14nm

GPU Adreno 506

3 / 4GB memorie RAM (në varësi të modeleve)

32 / 64GB memorie të brendshme (në varësi të modeleve) që mund të zgjerohet me anë të kartës Micro SD deri në 256GB

Dual 13 + 2MP kamera e pasme me LED Flash

Kamera e vetme 8MP përpara me blic LED

Lidhshmëria dyfishe SIM (nano + nano + micro SD)

Audio Jack 3.5mm

Fingerprint

3000 mAh bateri

Oreo 8.0 Sistemi operativ Android me EMUI 8.0

Përmasat: 158.3 x 76.7 x 7.8mm

Pesha: 164g

Honor 7C-foto-zyrtare2

Honor 7C do të jenë në dispozicion në Kinë duke filluar nga nesër, 13 mars 2018 në katër ngjyra të ndryshme, e zezë, e kuqe, ari dhe blu me një çmim prej 899 juan (115 euro) në versionin 3 / 32GB dhe 1.299 juan (166 euro) në variantin me 4 / 64GB memorie.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.