Huawei-honor-7x
Celulare Lajmet e fundit

Honor 7A, celular “low-cost” me karakteristika OK!

Honor 7A është formalizuar në orët e fundit në tregun kinez, dhe, siç u përmend më parë, është paraqitur si një terminal i nivelit të ulët. Ai është i pajisur me SoC Snapdragon 430, dhe një sasi të memories RAM që arrin – në varësi të variant – deri në 3GB.

Terminali përfshin një ekran 5,7” me një rezolucion prej 1440 x 720 pikselëve – për këtë arsye është në formatin 18:9. Sektori i medias është e karakterizuar nga prania e kamera dyfishtë pasme (13 +2 MP) ndërsa në pjesën e përparme 8 MP.

Sistemi operativ është Android 8.0 Oreo, i përshtatur me ndërfaqen EMUI 8.0

honor 7A-foto-detaje

Tabela e karakteristikave teknike të Honor 7A mund të përmblidhet si më poshtë:

          Ekran: 5.7″ (1440 x 720 piksele) 18:9 FullView, 2.5D xham i lakuar

·         SoC Snapdragon 430, okta-core (4 x 1.2 GHz Cortex A53 + 4 x 1.5 GHz Cortex A53)

·         2/3GB RAM me 32GB hapësirë ​​ruajtëse, që mund të zgjerohet deri në 256GB

·         Android 8.0 Oreo me EMUI 8.0

·         13 MP kamera e pasme me blic LED, f/2.2, 2 MP kamera e dytë

·         8 MP kamera përpara me blic LED, f / 2.0

·         3.5mm jack audio, radio FM, sensor gjurmë gishtash

·         Lidhshmëria: Dual SIM, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS + Glonass

·         3000 mAh bateri

·         Përmasat: 152.4 × 73 × 7.8 mm

·         Pesha: 150 gram

Honor 7A është tregtuar në ngjyrat Black Gold dhe Blue dhe ofrohet me një çmim prej 799 juan (pak më shumë se 100 euro) për versionin me 2GB RAM dhe 32GB e magazinimit, e cila bëhet 999 yuan (130 euro) për modelin me 3GB RAM dhe 32GB hapësirë ​​ruajtëse. Tregtimi fillon sot (3 prill) në Kinë.

Nuk dihet ende kur dhe nëse terminali do të arrijë në tregun europian.

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.