huawei android oreo honor 10-foto-huawei
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] HONOR 10 si Huawei P20 por më i bukur 😍😍

Nëse keni menduar se seria P20 e Huawei kishte përfunduar me majën e linjës keni gabuar. Gjigantin kinez si çdo vit, ka zbuluar: Honor 10.

Për tu mos ngatërruar Honor 10, është një lloj versioni më i lirë i P20, por dizajni i saj duket shumë më tërheqës, siç tradicionalisht është në smartphonet Honor.

Trupi i saj është bërë prej qelqi dhe do të jetë në dispozicion në 4 ngjyra: vjollcë, blu, e zezë dhe gri, nga të cilat dy të parët janë me hije.

honor 10-foto-huawei

 

Honor 10 karakteristikat online

Pjesa e përparme përmban një ekran pa kufij me vijën e pashmangshme, por ka edhe një buton Home me lexuesin e gjurmëve të gishtave në pjesën e përparme.

✅ Ekrani është 5.84 inç, me një raport 19:9 dhe një rezolucion Full HD prej 1080 x 2280 piksele.

✅Në bord është i njëjti procesor i serisë P20, përkatësisht Kirin 970, i cili mbështet inteligjencën artificiale për të përmirësuar cilësinë e fotografive dhe selfies.

✅ Ka edhe 6 GB RAM dhe 64 GB memorie (me micros SD), dhe sistem operativ Android 8.1 Oreo e përshtatur nga EMUI 8.1.

honor 10-foto-huawei1

 

✅  Honor 10 ka një aparat të dyfishtë në pjesën e pasme 16 + 24 MP me 4K e cila lente parë ka një aperture f/1.8.

✅  Kamera e përparme është edhe 24 MP.

✅  Bateria është 3400 mAh dhe mbështet ngarkimin e shpejtë me 22.5W (ngarkohet në 50% në vetëm 25 minuta).

✅  Ekziston edhe një DAC 32-bit në sajë të chipit AK4376A.

Honor 10 çmimi

Honor 10 tashmë është në para-porosi në Kinë me një çmim prej rreth 335 €, ndërsa nesër do të jetë në dispozicion në territorin kinez.

[artikull i shkruar me 10 prill]

Lajmet mbi Honor 10 kane qene te pakta por kohet e fundit jane gjithnje e ne rritje. Gjate dites se sotme u publikua imazhi i pare i pjeses se pasme te celularit Top Class te ri te kompanise Honor. Ne kete imazh shihet qarte seti fotokameral me sensor “dual camera” prej 12 MP + 20 MP ashtu si Huawei P20 qe pritet te kete nje hapje objektivi f / 1.6, blicin me kuadrat LED dhe ngjyren e nenshkrimit.

Me sa mund te kuptohet nga ky imazh, Honor 10 do te kete nje dimension ekrani prej 5.8” dhe do te jete i pajisur me procesorin Kirin 970.

Pritet qe Honor 10 te prezantohet ne eventin e dates 19 prill te njoftuar nga kompania kineze. Duhet të ketë një ekran 5.8 inç, chipset Kirin 970 dhe të njëjtën kamera 12 + 20 MP si Huawei P20.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.