nokia 105-nokia 7
Celulare Lajmet e fundit

HMD pergatitet te nxjerre ne treg Nokia 8 Pro

Rivitalizimi i markës Nokia nga HMD Global vazhdon pasi kompania duket të jetë duke prezantuar smartfonë tërheqës. Në fund të muajit të kaluar, kompania prezantoi Nokia 8 Sirocco në MWC 2018, por ky smartphone ende përdor “Snapdragon 835 SoC” të vjetëruar, pavarësisht dizajnit të saj premium dhe kamerave të dyfishta me markë Zeiss. Megjithatë, Nokia ka planifikuar të zbulojë dy pajisje me teknologjinë e përparuar Snapdragon 845. Këto smartphone janë Nokia 9 dhe Nokia 8 Pro.

Ndërsa Nokia 9 pritet të jetë një pajisje kryesore, Nokia 8 Pro do të jetë një pajisje SD845 më e lirë.

Tani, një raport i kohëve të fundit ka mbështetur faktin se Nokia 8 Pro do të vijë me SD845 dhe karakteristika të tjera të këtij smartphone u zbuluan gjithashtu.

nokia 8 pro-foto1

Nokia 8 Pro: Skeda teknike

Sipas raportit, Nokia 8 Pro do të mundësohet nga një chipset Qualcomm Snapdragon 845 së bashku me 6GB / 8GB RAM dhe 64GB / 128GB hapësirë ​​të brendshme.

Do të jetë e pajisur me një ekran FHD + 6 inç me një raport aspekt prej 18:9 dhe një rezolucion të ekranit prej 2160 x 1080 piksele. Në departamentin e kamerës, Nokia 8 Pro kopjon Nokia 8 Sirocco duke figuruar një konfigurim të ngjashëm me kamera të dyfishtë 16MP dhe 13MP. Karakteristika të tjera të renditura nga ky thashethem përfshijnë tipin USB të llojit C, kufjet dhe një bateri Li-Ion 4000 mAh me karikim wireless. Nokia 8 Sirocco ishte tërheqës për shkak të sistemit të tij të pastër Android One (Android 8.0 Oreo), megjithatë, Nokia 8 Pro nuk ka të ngjarë të vijë me këtë sistem.

Nokia 8 Pro-foto2 (1)

Deri më tani, nuk ka asnjë deklaratë zyrtarenga HMD Global në lidhje me këtë smartphone kështu që data e nisjes është ende e fshehur. Shpresojmë që të kemi një celular të lirë me SoC më të mirë nga Nokia.

ose.al – Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.