Nokia 2-prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

HMD Global prezanton Nokia 2 me një çmim fantastik

HMD Global sot në një eveniment të planifikuar në Indi ka nxjerrë në treg celularin e saj të fundit Android – Nokia 2.

Nokia 2 vjen disa ditë pasi HMD njoftoi Nokia 7, e cila është pajisja e saj e parë Android që do të vijë me pjesën mbrapa prej qelqi .

Me një çmim prej € 99, ​​Nokia 2 me të vërtetë ka kaq shumë për të ofruar. Së pari, pajisja është e përbërë nga një kornizë alumini dhe mbrapa polikarbonat. HMD Global thotë se pajisja është e spërkatshme me vlerësime IP52, kjo pa dyshim nënkupton se nëse pajisja laget me ujë nga çdo drejtim nuk do të ketë efekt të dëmshëm. Çfarë është më interesante, Nokia 2 vjen e pajisur me një bateri 4100mAh që nuk mund të hiqet, për të cilën thuhet se mund të duroj deri në 2 ditë me një karikim të vetëm.

Nokia 2-foto

Në pjesën e përparme të ekranit, Nokia 2 përmban një ekran të mbrojtur Corning Gorilla Glass 3 me përmasa 5″ HD. Celulari mundësohet nga një platformë mobile Snapdragon 212 quad-core me 1.3 GHz me Adreno 304 GPU. Ndoshta e vetmja pikë e dobët e pajisjes është RAM-i i saj i ulët dhe memoria.

Pajisja ka vetëm 1GB RAM dhe 8GB hapësirë ​​ruajtëse, por nuk duhet të shqetësoheni pasi ka hapësirë ​​për zgjerimin e memories deri në 128GB me microSD.

Karakteristikat e tjera përfshijnë një kamerë të pasme 8MP autofokus me LED Flash, një aparat fotografik përpara prej 5MP dhe mundësi të plotë lidhjesh. Përfshihen 4G VoLTE, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 dhe GPS/GLONASS. Nokia 2 do dali me Android Nougat, por është thënë se duhet të përditësohet në Oreo së shpejti.

Duhet të jeni në gjendje të merrni Nokia 2 nga mesi i dhjetorit në opsionet e ngjyrave të bakrit, të zezë dhe të bardhë me një çmim global prej rreth 100 euro.

Nokia 2-fotokamera

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

3 thoughts on “HMD Global prezanton Nokia 2 me një çmim fantastik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.