Lajmet e fundit

Google PIXEL XL 2 dalin fotot e para dhe çmimi ne Europe • ose.al

Duke pritur daten e prezantimit te celularit te Google, per te cilen flasim me poshte, po ju terheqim vemendjen tek disa informacione te reja.

Per here te pare per Google Pixel 2 dhe Google Pixel XL 2 dalin fotot ne internet:

Perveç fotove qe tregojne pjesen e pasme te celulareve te Google, kane dale informacione dhe per çmimet (nga fabrika) qe do te merren per baze ne komercializimin europian:

 • 759€ PIXEL 2 per modelin me ROM 64GB
 • 869€ PIXEL 2 per modelin me ROM 128GB
 • 949€ PIXEL 2 XL per modelin me ROM 64GB
 • 1099€ PIXEL 2 XL per modelin me ROM 128GB

Edhe ksaj here mesa duket duhet te humbim shpresat per te pasur ne duar nje nga celularet me te mire ne bote, duke paguar pak para. Ne fakt mendohet deri tani qe Goole Pixel 2 dhe Pixel XL 2 do te kene karakteristika super. Pixel 2 me ekran 4.97” Full HD ndersa Pixel XL 2 me ekran 5.5” QHD te prodhuar nga LG. Te dy tipologjite e ekranit do te jene AMOLED, ndersa sistemi operativ Android Oreo puro fabrike, i vene ne jete nga procesori SnapDragon 835 dhe 4 GB RAM.

Data e prezantimit te te shumepriturit Google Pixel XL 2 eshte 4 tetori dhe ne mezi po presim! 😍😍😍

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1505762704″ endtime=”2017-10-04 16:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Por ne kete arikull sjellim edhe nje lajm qe, nese eshte i vertete, do te ndryshoje epoken e smartphoneve! 😵

..dhe ne mendojme se eshte super i vertete!!😃

Eshte thuajse e sigurte qe Google Pixel XL 2 do te jete i pari smartphone me funksionin “Google Lens”.

Por çfare eshte Google Lens dhe do bente Pixel XL 2 revolucion ?

pixel xl 2 revolucion

Pergjigja eshte e thjeshte. Google Lens eshte e ardhmja e fotokameres se nje celulari smartphone. Behet fjale per nje sistem te komplikuar te inteligjences artificiale te Google. Me ane te nje sensori “viziv” me te cilin do te pajiset fotokamera e Pixel XL 2, do te behet e mundur njohja e objektit qe po fokalizohet.

Ja nje liste e kategorive qe do te njohe dhe shpjegoje Google Lens:

 • Vepra Arti
 • Barkodet (barcodes)
 • Libra dhe bibliografi
 • Ndertesa
 • Pikat e referimit
 • Media
 • Filma
 • Albume fotografike
 • Piktura
 • Vende specifike
 • Vende dhe pika interesi
 • Statuja
 • Lojra “video games”

Ndersa vete Google Lens mund edhe te kryeje disa veprime mjaft interesante dhe te domosdoshme si:

 • Shtimin e nje kontakti ne rubriken e telefonit duke e marre nga nje karte biznesi
 • Perkthim gjuhesh live
 • Informacion mbi produktet e ndryshme, si ato ne shitje per shembull
 • Hapjen e adresave te internetit ne browser
 • Identifikim te llojit te kafsheve dhe bimeve
 • Rregjistrimin dhe ruajtjen e datave nga postera te ndryshem publicitar

Natyrisht te gjitha keto funksione jane ato qe njihen aktualisht ne vije konfidenciale nga kompania e Kupertinos. Por mendojme se Google Lens do te paraqese dhe shume funksione te tjera te mrekullueshme.

Behet fjale me te vertete per nje revolucion ne boten e smartphone.

Le te presim daten 4 tetor per te mesuar me shume nga Goolge Pixel XL 2😍😍 ! ..ndiq ose.al per perditesime.

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1505762704″ endtime=”2017-10-04 16:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

2 thoughts on “Google PIXEL XL 2 dalin fotot e para dhe çmimi ne Europe • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.