Celulare Lajmet e fundit

Google përgatitet për Pixel XL 2

Në sitin e famshëm të internetit, GFX Bench, shfaqet në orët e fundit celulari i ri i Google. Sipas portalit ai është Pixel XL 2.

Sipas informacioneve të fundit Google Pixel XL 2 duhet të jetë i pajisur me procesorin e fundit Qualcomm Snapdragon 835 @2,35GHz. GPU duhet të jetë Adreno 540 me 4GB RAM dhe 128GB memorie të brendshme.

Në kontrast me versionin aktual të pajisur me një ekran 5,5″ QHD , Pixel 2 XL përmban një ekran 5,6″ me rezolucion 2560×1312 (e njëjta me Essential Phone PH-1). Më poshtë detajet kryesore të celularit:

Google-Pixel-Pixel XL 2-karakteristikat-celular-ekrani

Sa i përket sektorit multimedial, më në fund, Pixel 2XL do të jetë i pajisur me një kamerë 12MP të pasme dhe një 8MP para. Të dyja janë të aftë për video incizim deri në 4K. Nuk është ende e qartë nëse Pixel 2 do të ketë një modul me kamera të dyfishtë pasme. Mendohet prania e Android 7.1.1 Nougat, GPS, NFC dhe Bluetooth 5.0. Dalja në treg besohet të jetë në Tetor.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.