gionee m7 karakteristikat
Lajmet e fundit

Gionee M7 karakteristikat teknike konfirmohen zyrtarisht • ose.al

Per Gionee M7 karakteristikat teknike konfirmohen zyrtarisht per shkak te çertifikimit TENAA.

  • Ekrani 6″ FullHD 18:9 (2160×1080)
  • Procesori MediaTek MT6758 octa-core me frequence 2.3 Ghz
  • Sistemi operativ Android 7.1.1 Nougat
  • RAM 4GB
  • Memoria ROM 64GB
  • Fotokamera kryesore “Dual Camera” 16 + 8 MP
  • Fotocamera selfie 8 MP
  • Permasat: 157 x 76 x 7.2 mm
  • Pesha: 180 g
  • Bateria 4000 mAh

Gionee M7 karakteristikat teknike ne TENAA:

gionee m7 karakteristikat

E specializuar ne krijimin e smartphoneve ekonomik por me karakteristika super, kjo kompani eshte gati te hedhe ne treg celularin e ri: Gionee M7.

Ne daten 25 shtator do te zbulohen te gjitha detajet mbi Gionee M7 smartphone ekonomik por mjaft interesant. Si per nga bukuria dhe design ashtu dhe per nga karakteristikat.

Ai do te jete thuajse pa korniza, pra “near bezel-less” dhe me ekran te madh. Fotokamera do te jete e tipit “Dual Camera” me dy sensore qe akoma nuk i njihet kapaciteti.

Materiali i ndertimit do te jete mjaft rezistent. Metal “unibody”. Pra i gjithi i ndertuar me metal. Sensorin e shenjes se gishtave do ta kete ne pjesen kurrizore te celularit.

Ne ndryshim nga rivalet e tij te te njejtes fashe çmimi, Gionee M7 do te kete nje ekran shume te mire. Karakteristikat flasin per nje 6” me rezolucion 1080 x 2160. Ai do te vihet ne funksion nga sistemi operativ Android Nougat 7.1.1.

Zemra e Gionee M7 do te jete procesori MediaTek Helio P30 SoC, i suportuar nga memoria RAM prej 6 GB dhe ROM prej 64 GB.

Tre fotot e zbuluara nga Gionee M7 smarthpone ekonomik por mjaft i bukur dhe potent:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.