ZYRTARE GALAXY S9
Celulare Lajmet e fundit

Geekbench prezanton disa detaje mbi Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+, celulari i ardhshëm i prodhuesit Korean, ka qenë protagonist në orët e fundit tek website Geekbench. Sipas informacioneve të fundit kemi mundur të marrim një konfirmimin (të pjesshëm) të specifikimeve teknike. Në krye shikojmë Snapdragon Soc 845 i cili do të pajisë versionin amerikan të terminalit.

detaje-galaxy S9+

Modeli testuar si pikë referimi është identifikuar nga numrin e modelit SM-G965U1, prandaj është e variantit Plus i pajisjes. Kjo sepse kemi parasysh se edhe në rastin e Samsung S8+ dhe S7 Edge kodi i modelit përfundoi me numrin 5. Kjo shifër është e barabartë me 0 në rasti i varianteve me një ekran më të vogël. Letra U gjithashtu konfirmon se është një model i hapur i dedikuar për tregun amerikan.

Lexo edhe: S9 dhe S9+ në VIDEO

Karakterisitkat e Galaxy S9+

Snapdragon 845, Qualcomm SoC më i fundit i paraqitur në fillim të dhjetorit, ka një hap përpara në drejtim të performancës krahasuar me Snapdragon 835: 2422 në single core dhe 8351 multi-core.

Samsung-Galaxy-S9 (1)

Për të marrë një parametër referimi, aktuale S8+ me Snapdragon 835 të marra në të njëjtën provë jep si rizultat 1790 në single core dhe 6033 në multi-core.

Distanca nga A11 Bionic i brezit të fundit iPhone është ende e madhe (iPhone X arrin 4204 në single core dhe 10110 në multi core).

karakteristika- galaxy S9+

Karakteristikat teknike të mbetura që u shfaqën në pikën referuese i referohen një sasi RAM e barabartë me vetëm 6GB. Fotografia mbyll referencën për versionin e sistemit operativ që është Android 8.0 Oreo. Fakti se kompania koreane është duke testuar S9+ me lirimin e fundit të sistemit operativ sugjeron se ajo do dali e para-instaluar. Kjo do të lejojë, ndër të tjera, që të marrë menjëherë mbështetjen e Project Treble ( i detyrueshëm për terminalet me Oreo).

Sipas thashethemeve të mëparshme, Galaxy S9+ dhe S9 do të prezantohen në edicionin e ardhshëm të Kongresit Botëror të Celularëve. Përpara shkurtit 2018, megjithatë, duhet të dalin thashetheme të tjera, të tilla si ato që në ditët e fundit po nxirren në internet.

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

One thought on “Geekbench prezanton disa detaje mbi Samsung Galaxy S9+

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.