galaxy s10
Celulare Lajmet e fundit

Galaxy S10 ?!…eshte kjo fotografia reale e smartphonit te 10-vjetorit ?

Viti i ardhshëm do të shënojë fillimin e smartphone Galaxy S të gjeneratës së 10-të. Informacione të shumta pretendojnë se Samsung ka një ridizajnim radikal në krijim, si dhe plan për të prezantuar pajisjen në fillim të janarit 2019 në një përpjekje për të kompensuar shitjet Galaxy S9 më të pakta seç pritej. E pra, në sajë të sitit “Ice Universe”, një imazh me prototipin e mundshëm të smartphone mund të ketë dalë në rrjet.

galaxy s10

Dizajni i supozuar në fotografinë e mësipërme largon plotësisht kornizën e sipërme. Përveç kësaj, bordi i poshtëm përfshihet gjithashtu  në një reduktim të madh në madhësi deri në pikën që përputhet pothuajse me trashësinë e kasave anësore. Për shkak të mungesës së kornizave, duket se nuk ka sensorë të dukshëm ose fizik në pjesën e përparme, duke sugjeruar që potencialisht sensorët mund të jenë të fshehur brenda moduleve “pop-out” siç është ai i paraqitur në Oppo Find X. Në mënyrë alternative, sensorët mund të fshihen nën ekran. Megjithatë, do të jetë interesante të shihet se si Samsung do të realizojë këtë “mrekulli” teknologjike. Pajisja e përvjetorit të dhjetë thuhet do të përfshijë një kamera me sensorë 3D, që do të jetë në gjendje të marrë ID-në e fytyrës si Apple.

Në lidhje me zgjedhjet e tjera të dizajnit, duket se smartphoni mund të ketë një ekran 6.2 ” i aftë të përcjellë tinguj, gjë që do të lejonte zhdukjen e aurikolarëve. Gjithashtu, siç shihet në imazh, Samsung edhe një herë duket i vendosur të përfshijë një buton të dedikuar për Bixby në anën e majtë të smartphone.

Duke pasur parasysh që momenti i mundshëm i prezantimit të Galaxy S10 është ende të paktën 6 muaj larg, ka shumë mundësi që kjo fotografi thjesht mund të jetë një imazh i modifikuar i Galaxy S9 ose S9 + dhe, edhe nëse ajo rezulton të jetë vërtetë një prototip, mund të jetë ende subjekt i një numri ndryshimesh të dizajnit para prezantimit. Sidoqoftë, nëse Samsung është i aftë të prodhojë në masë një pajisje me këtë raport ekran-trup, gjigandi i Koresë së Jugut mund të shohë një rritje të konsiderueshme në shitjet e vitit të ardhshëm !

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.