galaxy note 8 nje
Celulare Lajmet e fundit

Galaxy Note 8: dy kamera me smart zoom 3X

Samsung Galaxy Note 8 do jetë në gjendje të pasurojë aftësitë multimediale dhe të avancuara pas vetëm 6 muajsh nga dalja e S8? Përgjigja e sigurt jepet pas dy javësh ndërkohë mund të shikojmë materialet promovuese të botuar nga Samsung Elektro-Mekanikë. Në imazhet e mëposhtme tregohet se çfarë do të jenë në gjëndje moduli me kamera dyfishtë dhe softwar të realizojnë.

Lexo edhe: Data e prezantimit të Galaxy Note 8

galaxy note 8-kamera

Në krahasim me gjeneratën e tanishme të Galaxy S8, flitet për 3x zoom dixhital pa humbje në kualitet, i cili Samsung quan Smart Zoom.  E panishme edhe aftësia për të matur thellësinë 3D. Do përmisohet edhe HDR me një regjim të veçantë për fotot gjatë natës (Super Night Shot) dhe aftësia për të aplikuar një sërë efektesh në sfond.

Në mënyrë që të përfitojë njëkohësisht nga të dy sensorët, Samsungu mund të ketë miratuar një kombinim foto + kënd të gjerë për të dyja lentet. E njëjta gjë zabtohet edhe nga Apple në iPhone 7 Plus. Bazuar në atë që është e njohur deri më tani, materialet publicitare përshkruajnë pikërisht teknologjinë që Samsung vënë në fushë me modulin e ri kamera dyfishtë, jo një revolucion, por një evolucion interesant.

 

©ose.al • Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.