Lajmet e fundit

Samsung Galaxy NOTE 8 karakteristikat teknike (thuajse) zyrtare | ose.al

Samsung Galaxy NOTE 8 karakteristikat teknike:

Pas disa spekulimesh per Samsung Galaxy Note 8 karakteristikat teknike qe u zbuluan se fundmi mund te quhen thuajse zyrtare. Behet fjale per informacione te vena ne dispozicion te shtypit nga “konkurentet” e kompanise koreane.😁 Me siguri nuk jane te dhena te shpikura, por duhet te jene te bazuara ne spiunazh teknologjik. 🕵🕵

🤓Le te shohim me poshte cilan jane karakteristikat teknike thuajse zyrtare te Galaxy Note 8:

 • Permasat: 162.5 x 74.6 x 8.5 mm (pak me i gjere dhe me trashe se Galaxy S8+)
 • Rezistent nga uji dhe pluhurat: IP68
 • Ekrani: 6.3” Super AMOLED, dual curve, 1440 x 2960 pixel, raporti 18.5:9
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 835 (modeli USA) dhe Samsung Exynos 8895 (modeli internacional)
 • RAM: 6 GB
 • Memoria ROM: 64 GB
 • Micro SD: Po (akoma nuk dihet deri ne ç’permasa)
 • Fotokamera Kryesore: Dual Camera 12 MP me 2x zoom optik
 • Fotokamera Selfie: 8 MP me autofokus
 • Nderlidhja: USB Type-C
 • Bateria: 3300 mAh me “fast charging” dhe “wireless charging”

Foto Samsung Galaxy Note 8:

Samsung galaxy note 8 karakteristikat teknike

Aspekti me negativ vjen nga te dhenat mbi çmimin. Per momentin flitet jo me pak se 1.000 € 😓😓😓😓😓

 

.copyright© ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

3 thoughts on “Samsung Galaxy NOTE 8 karakteristikat teknike (thuajse) zyrtare | ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.