galaxy a5 2018
Lajmet e fundit

Samsung Galaxy A5 2018 dhe A7 2018 ne foto te reja dhe skeda teknike!

[PERDITESIM 17/10/2017]

Kanali Twitter i leaker-it me te famshem te rrjetit, @OnLeak, publikoi per here te pare disa foto render te celulareve Galaxy A5 dhe A7 te vitit 2018.

Foto:

Video render 306° i Galaxy A5 2018 dhe A7 viti 2018:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=w37SOy9Jezo” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Karakteristikat e para teknike:

 • Ekran Super AMOLED Infinity Display prej 5.5” dhe 6″ me rezolucion FHD+ dhe raport 18.9
 • Procesor Exynos 7885/ Qualcomm Snapdragon 660 sipas tregut ku do shitet
 • GPU Mali-G71
 • 4GB RAM
 • 32GB ROM, memorie e zgjerueshme me MicroSD
 • Fotokamera “Single” me LED Flash
 • Sensor shenje e gishtave
 • Always On Display
 • Samsung Pay
 • Bixby
 • USB Type – C
 • Permasat Galaxy A5: 148.8 x 70.5 x 8.4mm
 • Permasat Galaxy A7: 159.6 x 75.6 x 8.2mm

Seria A e Samsung eshte nje nder me te shiturat ne tregun boteror. Galaxy A5 2018 do te dale ne treg ne muajt e pare te vitit te ardhshem.

I gjate, thuajse pa korniza dhe shume i bukur. Parashikimet e para konfirmojne vendimin e Samsung per te pajisur me “Infinity Display” edhe smartphonet e fashes se mesme.

Nuk ka akoma shume informacione mbi serine A te Samsung ne versionet e vitit 2018. Por gjate dites se sotme ne forumet teknologjike te botes filluan te qarkullojne disa foto-render qe tregojne cila do te jete forma e Galaxy A5 2018.

galaxy a5 2018galaxy a5 2018

Siç mund te vihet re, ne foto duket qarte qe seria A do te kete me shume mundesi ekranin “Infinity Display“.

Per fat te keq akoma nuk ka informacione te sakta mbi kapacitetet teknike te celulareve. Por ajo mund te konfirmohet deri tani eshte aspekti estetik i tyre, mjaft i bukur.

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.