funksionalitetit
Celulare Lajmet e fundit

Edge Sense – nje shembull i funksionalitetit ne HTC U 11 > ose.al

HTC hodhi ne treg nje video per te treguar se cilat jane disa funksionalitete te teknologjise Edge Sense te HTC U 11. Duke “shtrydhur” celularin ne pjeset anesore te tij, mund te komandohen disa opsione ne perdorimin e perditshem. Mund te hapen aplikacione, te shkrepen foto, te shuhet alarmi etj.

Duka u bazuar ne video, shihet se me Edge Sense mund te perdoret per zoom in dhe out mbi foto apo harta te Google Maps. Gjithashtu do te mund te perdoret tek kalendari, per te pare nje muaj te caktuar apo nje jave te caktuar. Tjeter risi do te jete perdorimi i Edge Sense per tu pergjigjur apo per te mos u pergjigjur telefonatave. Pra duke “shtrydhur” ceularin pergjigjesh dhe duke e “ri-shtrydhur” mund te nderpritet telefonata.

Edhe ne rast te videove, filmimive, youtube etj do te perdoret per ti bere pauze ose per ti bere play. HTC thekson se Edge Sense do te jete gjithnje ne azhornim per ti dhene mundesi perdoruesit te shfrytezoje gjithe potencialin e kesaj teknologjie fantastike.

Video e funksionalitetit te Edge Sense:

 

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=p7Q6c0q99VU” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.