version htc u 11 plus
Celulare Lajmet e fundit

[FOTO – VIDEO] HTC U12 prezantohet në Taiwan 😍😍

HTCU12 bëri paraqitjen e tij të parë në video dhe ne gjithashtu mund ta shohim atë në foto nga Taiwani ku u mbajt një ngjarje në lidhje me 5G. Për ata që nuk e dinë, ky do të jetë smartphone i ardhshëm i rangut të lartë nga kompania Taiwanese. Për fat të keq mund të shohim vetëm pjesën e përparme të pajisjes, në të cilën është e qartë prania e një ekrani në formatin 18:9 me cepa të hollë.

Lexo edhe: Celulai i ri i OnePlus 

Sipas njoftimeve ky ekran është 6 inç dhe ka një rezolucion Quad HD+ prej 1440 x 2880 pikselëve, me Super LCD teknologji 6. Nga fotot që ne mund të shohim duket se ky smartphone i është nënshtruar një testi për të matur shpejtësinë e lidhjen e internetit.

htc u12-foto

Me teknologjinë e saj LTE+ ka arritur shpejtësinë MARRAMëndëse Të shkarkimit prej 809.58 Mbps.

HTC U12 ndoshta do të mbaj një Qualcomm Snapdragon 845  si procesor dhe një LTE modem X20: ky  është modem që do të ketë shpejtësinë e mësipërme.

Sipas thashethemeve, specifikimet e tjera të HTC U12 përfshijnë 6 GB të memories RAM dhe kasat e audios që në fakt duket të jenë në anën e përparme. Nuk duhet të mungoj edhe standardi IP68, një bateri më e madhe se normalja dhe një memorie që zgjerohet përmes mikro SD.

Për më shumë informacione na ndiqni në artikujt e ardhshëm dhe më poshtë hidhini një sy videos!

www.ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.