htc u12+ foto zyrtare ekrani
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Mirëseerdhe HTC U12+ 😍😍

HTC U12+ është oferta e fundit nga prodhuesi Taiwanese. Pasuesi i U11+,  HTC U12+ është një përmirësim i rëndësishëm mbi paraardhësit e tij. HTC nuk ka sjellë një telefon me kamera të dyfishtë, por një aparat fotografik me katër fotokamera 😍😍  në këtë fushë.

htc u12+ foto zyrtare

HTC U12+ Dizajni dhe karakteristikat

HTC U12+ është përafërsisht e njëjtë me madhësinë e U11 +. Ekrani Super LCD me 6 inç mbështet HDR10 dhe DCI-P3. Ka një raport aspekt 18:9 dhe një rezolucion 1440 x 2280p që përkthehet në 537ppi. U12+ është bërë prej qelqi dhe ka një kornizë të ndjeshme ndaj presionit, duke mundësuar Edge Sense 2. Gorilla Glass 5 mbron ekranin dhe shpinën. Ai krenohet me altoparlantë stereo dhe audio me rezolucion të lartë mbi USB-C.

Është mundësuar nga Qualcomm Snapdragon 845 i shoqëruar me 6GB RAM dhe 64GB / 128GB memorie në bord (Expandable).

U12+ mban vlerësimin IP68 që edhe paraardhësi i tij e kishte.

htc u12+ foto zyrtare3

Në pjesën e përparme qëndron një konfigurim i dyfishtë i dy sensorëve 8MP, ndërsa në pjesën e prapme ka një sensor me 12MP f / 1.8 UltraPixel me OIS, PDAF dhe autofokus me lazer së bashku me një sensor 16MP që ka 2x zoom optik. Kamera mund të xhirojë 4K video në 60fps dhe 1080p në 240fps 😍😍 . Një bateri 3.500mAh me mbështetje për karikim wireless. Android 8.0 Oreo është në dispozicion nga kutia dhe HTC është zotuar ta përditësojë atë në Android P.

htc u12+ foto zyrtare2

HTC U12+ Çmimi dhe dalja në treg

HTC U12+ do të jetë në dispozicion në tre variante me ngjyrë, të zezë, të kuqe dhe blu të tejdukshëm. Blu e tejdukshme duket absolutisht e mahnitshme në imazhe. U12+ është në dispozicion për para-porosi duke filluar nga sot.

Modeli blu i tejdukshëm 64GB do ju kushTOjë 799$, ndërsa varianti 128GB Kushton plot 849$.

Modeli i qeramikës së zezë është në dispozicion vetëm në variantin 64GB dhe do të shitet për 799 dollarë.

htc u12+ foto zyrtare1

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.