fortnite (1)
Lajmet e fundit

Fortnite – ja lista e plote e celulareve Android [Shtator 2018]

Fortnite ja lista e celulareve Android ku do te funksionoje patjeter:

• Asus ROG Phone

• Asus Zenfone 4 Pro

• Asus Zenfone 5Z

• Asus Zenfone V

• Essential Phone (PH-1)

• Google Pixel 2/Pixel 2 XL

• Honor 10

• Honor View 10 (V10)

• Honor Play

• HTC 10

• HTC U Ultra

• HTC U11/HTC U11 Plus

• HTC U12 Plus

• Huawei Mate 10/Huawei Mate 10 Pro

• Huawei Mate RS

• Huawei P20/Huawei P20 Pro

• Huawei Nova 3

• LG G5

• LG G6

• LG G7 ThinQ

• LG V20

• LG V30/V30 Plus

• Motorola Moto Z

• Motorola Moto Z Droid

• Motorola Moto Z2 Force

• Nokia 8

• OnePlus 5

• OnePlus 5T

• OnePlus 6

• Razer Phone

• Samsung Galaxy Note 9

• Samsung Galaxy Note 8

• Samsung Galaxy S9/S9 Plus

• Samsung Galaxy S8/S8 Plus

• Samsung Galaxy S7/S7 Edge

• Samsung Galaxy Tab S3

• Samsung Galaxy Tab S4

• Sony Xperia XZ

• Sony Xperia XZs

• Sony Xperia XZ1

• Sony Xperia XZ2

• Xiaomi Blackshark

• Xiaomi Mi 5/Mi 5S/5S Plus

• Xiaomi Mi 6/Mi 6 Plus

• Xiaomi Mi 8/Mi 8 Explorer/Mi 8SE

• Xiaomi Mi Mix

• Xiaomi Mi Mix 2

• Xiaomi Mi Mix 2S

• Xiaomi Mi Note 2

Mendojme se brenda nje muaji kjo loje do jete e pranishme edhe ne celulare të tjerë Android:

• Huawei Mate 10 Lite

• Huawei Mate 9/Mate 9 Pro

• Huawei P10/P10 Plus

• Huawei P10 Lite

• Huawei P9

• Huawei P9 Lite

• Huawei P8 Lite 2017

• Motorola Moto E4 Plus

• Motorola Moto G5/G5 Plus

• Motorola Moto G5S

• Motorola Moto Z2 Play

• Nokia 6

• Samsung Galaxy A5 2017

• Samsung Galaxy A7 2017

• Samsung Galaxy J7 Prime 2017/J7 Pro 2017

• Samsung Galaxy On7 2016

• Sony Xperia XA1/XA1 Ultra/XA1 Plus

Fortnite – parametrat e celulareve

  • OS: 64 bit Android 5.0 ose më sipër
  • RAM: 3GB ose më sipër
  • GPU: Adreno 530 ose më sipër, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 ose më sipër

Ja sa fiton Fortnite

Fortnite, në Maj, ka shitur rreth 318 milionë dollarë në të gjitha platformat. Krahasuar me të ardhurave të gjeneruara në prill, në fakt rritja është vetëm 7%, një përqindje më e ulët në krahasim me atë që është shënuar në dy muajt e kaluar (prill + 33% dhe + 73% në mars). Fitimet më të larta (maj) janë nxjerrë nga versionet konsol, ndërsa të ardhurat e krijuara në PC dhe pajisjet mobile nuk kanë regjistruar numra “të mëdhenj”.

Të dhënat dolën nga raporti i zakonshëm mujor në zhvillimin e përgjithshëm të tregut të lojrave dixhitale publikuar nga Superdata.  Gjithashtu theksohen rezultatet e shkëlqyera të marra nga Pokemon Go. Sipas statistikave, në fakt, titulli i njohur për mobile ka arritur kulmin më të lartë të lojtarëve aktivë nga 2016, duke fituar 104 milionë dollarë me një rritje – viti në vit – prej 174%.

KLIKO KETU: Celulari juaj eshte origjinal apo fallco? ZBULOJENI!

Rezultate të mira edhe për Detroit: Become Human, ekskluzivisht për PlayStation 4, e cila shiti 291,000 kopje në formë digjitale, ndërsa Star Wars Battlefront II nuk kanë sjellë rezultatet e dëshiruara.

fortnite renditja

Sipas të dhënave të lëshuara nga Superdata, fitimet totale të gjeneruara nga tregu digjital në Maj arritën 9.1 miliardë dollarë, një rritje prej 25% gjatë vitit të kaluar. Ka pasur gjithashtu rritje të fortë në celular me një rritje prej 36% krahasuar me totalin e mbledhur në maj 2017.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.